Piotr Borlik. Skłam, że mnie kochasz – recenzja

Piotr Borlik po rewelacyjnej trylogii o przygodach Agaty Stec powraca z kolejną mocną i wyrazistą historią. Skłam, że mnie kochasz, bo taki nosi tytułu, ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Jest to nowość i kontynuacja przygód Jakuba Ramona, eks policjanta i skazańca, który po wyjściu z więzienia chodzi na smyczy trójmiejskiej mafii. Zapowiada się kolejny przebój.
Historia zaczyna się zaskakująco i dziwnie zarazem. W pokoju hotelowym para oddaje się seksualnym ekscesom. W pewnym momencie kobieta wymaga od swojego partnera, aby ten skłamał, że ją kocha. Po tym wydarzenia dzieją się bardzo szybko, a mężczyzna umiera w kałuży krwi. Zabójcza fame fatale, szybko oddala się z miejsca zbrodni. To jednak nie koniec. Denat okazuje się księgowym mafii, której nie na rękę byłoby śledztwo. Tu wkracza Jakub Ramon, który przed nosem gdańskiej policji, wynosi ciało z hotelu i sprawnie zaciera po sobie ślady.

Spóźnieni śledczy docierają na miejsce zbrodni, jednak nie mają żadnego punktu zaczepienia. Oddelegowany do sprawy aspirant Marcel Majewski, ponosi wszystkie konsekwencje związane z tak poprowadzonym śledztwem. Wyrzucony ze służby, jest świadom, że stał się kozłem ofiarnym, misternie zaplanowanego spisku, w którym udział brały osoby związane z komendą policji. Losy tych dwóch szybko się splatają, a w między czasie ginie kolejny człowiek mafijnej hydry.

Najnowsza powieść Piotra Borlika to kolejna udana, misternie rozplanowana i dobrze napisana historia. Autor bawi się nie tylko z bohaterami, ale i czytelnikami w kotka i myszkę. Wprowadza wiele mylnych tropów i ukazuje pewne wydarzenia w dwuznaczny sposób. Do pewnego momentu nic tu nie jest oczywiste. Długo nie jesteśmy w stanie odkryć, czy przewidzieć motywów konkretnych bohaterów. Fascynująca jest antagonistka, ale i główny bohater, który za to że znalazł się w młodości w nieodpowiednim miejscu i czasie, płaci do dzisiaj.

Skłam, że mnie kochasz pochłania się niemal jednym tchem. Prosta w odbiorze, choć fabularnie skomplikowana, historia jest raczej dla osób lubiących przystępną rozrywkę. Autor zapewnia ją w stu procentach, serwując swoim fanom kryminał pełną gębą, który zaczyna się mocnym uderzeniem i trzyma w napięciu do samego końca.

Skłam, że mnie kochasz
Autor: Piotr Borlik
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gatunek: kryminał, thriller
Data wydania: 4 marca 2021

ZA EGZEMPLARZ DO RECENZJI DZIĘKUJEMY:

 

http://www.proszynski.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.