filmKsiążkiKsiążki nowościnews filmnews serialserial

Autor „Krainy Lovecrafta” gościem Foconu!

Focon, czyli Fantasy Online Convention, ogłosił kolejnych gości nadchodzącej imprezy. Wśród nich Matt Ruff, autor bestsellerowej książki Kraina Lovecrafta, na podstawie której HBO nakręciło wielokrotnie nagradzany serial o tym samym tytule.

Focon, czyli Fantasy Online Convention, podjął wyzwanie stworzenia konwentu specjalnie zaprojektowanego na potrzeby rzeczywistości wirtualnej. Dzięki temu goście, wystawcy i uczestnicy tego wydarzenia mogą pochodzić z każdego krańca świata. Organizatorzy wykorzystują ten fakt z pełną premedytacją i ogłaszają coraz to nowych gości, których na tradycyjnych konwentach ciężko byłoby spotkać, bo mają do Polski bardzo daleko.

Wcześniej już dowiedzieliśmy się, że w dniach 24-25 kwietnia będzie można spotkać: Michaela Mammay’a, byłego wojskowego, autora popularnej serii “Planet Side” wydawanej nakładem Fabryki Słów i Roberta Browna, wokalistę steampunkowego zespołu Abney Park (koniecznie sprawdźcie ich jeśli jesteście fanami industrialno-wiktoriańskich klimatów!). W tym tygodniu do zagranicznych gości Foconu dołączyła Regina Kanyu Wang – chińska, nagradzana autorka science-fiction. Już dziś Focon ogłasza kolejnych gości! Kim będą? Już to wiadomo, ale wcześniej…

Warto zwrócić uwagę na to, że Focon to nie tylko konwent literacki, choć pisarze będą stanowili na nim bardzo silną grupę. Organizatorzy obiecują, że dokładają wszelkich starań, aby zapewnić gości ze wszystkich dziedzin nie-mainstreamowej, fantastycznej, rozrywki, począwszy od książek i gier planszowych, przez filmy i mangę aż do gier komputerowych. Często też pytają na swoim profilu na facebooku o to kogo powinni zaprosić, żeby swoją ofertę jak najbardziej dostosować do preferencji uczestników. Jak napisali w jednej z rozmów z fanami – sky is the limit, więc warto im podpowiedzieć kto byłby ciekawym gościem, właśnie na Facebooku, albo przez specjalną zakładkę na stronie “Poleć prelegenta lub wystawcę”

Mocna obsada filmowa!

Tak jak pisaliśmy już wcześniej – organizatorzy, bardzo się starają, aby wydarzenie było ogólnofantastyczne, a nie tylko literackie. Dlatego tym razem skład ogłoszonych gości jest związany także z filmem i serialami. Najnowsi ogłoszeni goście to:

Matt Ruff – autor bestsellerowej książki Kraina Lovecrafta, na podstawie której HBO nakręciło wielokrotnie nagradzany serial o tym samym tytule,
Marek Brodzki – człowiek, który dał fanom pierwszego, żywego Wiedźmina w postaci Michała Żebrowskiego, czyli reżyser filmu i serialu Wiedźmin,
Arkady Saulski – co prawda pisarz, ale jego książki są w recenzjach określane jako bardzo filmowe 😉
Tomasz Kamiński – polski, debiutujący, obiecujący pisarz fantasy.

Zgubiliście się kiedyś w strefie wystawców?

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie wiedzą czym jest Focon przypominamy kilka najważniejszych faktów. Fantasy Online Convention jak sama nazwa wskazuje jest imprezą wirtualną, ale robioną (co widać chociażby po liście gości) z rozmachem godnym największych stacjonarnych konwentów. Będziecie mogli tam spotkać gości, zrobić własną prelekcję (zgłoszenia cały czas są otwarte na stronie), wziąć udział w konkursie cosplay, ale też przejść się po strefie wystawców. Choć to ostatnie wydaje się dość nierealne, a “przejść się” dość dziwnym określeniem, ale to jest to najbliższe temu jak to ma wyglądać w praktyce. Podczas Foconu na stronie internetowej poza programem znajdzie się zakładka ze strefą wystawców. Będzie ona zaprezentowana w formie fantastycznej mapy, na której znajdą się stoiska firm biorących w tym udział. Spodziewacie się, że po kliknięciu w stoisko przeniesie Was do sklepu internetowego? Nic bardziej mylnego! Stoiska będą odnośnikiem do pokoi wideokonferencyjnych, w których będzie można prawie na żywo spotkać się z wystawcą. Według zapewnień organizatorów na jednym stoisku będzie mogło być na raz aż 250 osób! Powiedzcie szczerze: nie tęskniliście za rozmawianiem twarzą w twarz z wydawcami waszych ulubionych książek, czy gier planszowych, albo twórcami biżuterii, ubrań? To jak myślicie, kto mógłby zorganizować najciekawsze stoisko w tej formie? Jeśli chcecie zobaczyć na Foconie Wasz ulubiony sklep, albo rękodzielnika to skorzystajcie z tego formularza, o którym wspominaliśmy już wcześniej przy zgłaszaniu prelegentów – jest tam specjalna opcja odnośnie stoisk!

 

Redakcja Administrator