Horror psychologiczny z gatunku visual novel – Perseverance: Part 2 – zapowiedź

Krakowskie Titanite Games, zapowiedziało Perseverance: Part 2, wyczekiwany drugi odcinek horroru z gatunku visual novel. Profil gry już jest dostępny na platformie Steam, gdzie można obejrzeć pierwszy zwiastun, a pełna wersja na PC ukaże się w Q1 2021 roku. W planach jest również wydanie gry na Nintendo Switch i Xbox One. Gra ukaże się w ramach nowego brandu poświęconego grom visual novel – Titanite Novels.

Perseverance: Part 2 to kolejny odcinek gry visual novel utrzymanej w klimacie tajemnicy, grozy i dramatu. Inspirowany skandynawskimi kryminałami pokroju “Dziewczyna z Tatuażem” oraz seriami takimi jak “Żywe Trupy” czy komiksem “Odrodzenie”, pozwala graczowi podejmować decyzje wpływające na losy bohaterów i kreować historię. 

Tak jak w Perseverance: Part 1, dostępnej na PC i Nintendo Switch, autorzy stawiają na powoli budowane napięcie, klimat zagrożenia i brutalne punkty zwrotne w opowiadanej historii. Perseverance: Part 2 jest grą adresowaną do dojrzałych graczy, lubiących klimat grozy i trzymające w napięciu historie.

“Perseverance to gra dla wielbicieli mocnych wrażeń, pełna tajemnic i brutalnych punktów zwrotnych.”

Tym razem gracz wciela się w postać Karen, zabójczyni pracującej dla organizacji zwanej “Agencją”, która poluje na tajemniczą dziewczynę w odległym mieście Grey Ville. Kiedy Karen zanurza się głębiej w społeczności miasta, dowiaduje się o rzeczach, o których nie powinna wiedzieć. 

Proste zadanie „zlokalizuj i odzyskaj”, zamienia się w jej osobisty koszmar. Czy Karen pokona swoje wewnętrzne demony i przetrwa nadchodzącą katastrofę?

Dlaczego szeryf miasteczka sabotuje działania agentki? Jaki sekret skrywa piękna Ellen? Jaki koszmar kryje się za strzeżonym ogrodzeniem miejscowej bazy wojskowej?

Tytuł gry – Perseverance: Part 2

Developer/Wydawca – Titanite Games

Gatunek – Visual Novel

Struktura gry – Gra epizodyczna

Platformy – PC

Technologia – Unity & Fungus

Data premiery – Q1 2021 (Perseverance: Part 2)

Redakcja Administrator