filmnews film

Informacja prasowa: „Dolina Bogów” na Blu-ray, DVD i VOD od 10.12

Największy wizjoner polskiego kina –  Lech Majewski („Młyn i Krzyż”, „Angelus”, „Ogród rozkoszy ziemskich”, „Wojaczek”) – powraca z nową produkcją wypełnioną niezwykłymi doznaniami i oszałamiającymi efektami audiowizualnymi. „Dolina Bogów” to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy. Film zadebiutuje na Blu-ray, DVD i VOD już 10 grudnia.

Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą („Onirica”) w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara® – Jana A.P. Kaczmarka.

W tytułowej Dolinie Bogów krzyżują się trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełna bogatej symboliki i archetypów. Drugi to historia najbogatszego człowieka globu, tajemniczego Wesa Taurosa (John Malkovich), który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z traumatycznym rozstaniem z żoną i twórczym kryzysem. W tym czasie firma Taurosa eksploatująca rudę uranu przejmuje Dolinę Bogów, gdzie planuje drążyć tunele w świętej ziemi. Spokój przodków Navajo zostaje zburzony a skały rodzą mściciela.

Widz pozostaje z pytaniami: Jak daleko można posunąć się dla miłości? Jakie tajemnice skrywa mityczna ziemia Navajo?

Twórca zaprosił do współpracy znanych hollywoodzkich aktorów. Wśród nich John Malkovich („Niebezpieczne związki”, „Jądro ciemności”, „Być jak John Malkovich”), Mary Reilly („Oszukana”), Josh Hartnett („Helikopter w ogniu”, „Pearl Harbor”, „Apartament”), Bérénice Marlohe („Skyfall”, „Romans na godziny”), John Rhys-Davies (trylogia „Władca Pierścieni”, „Poszukiwacze zaginionej Arki”), Keir Dullea („2001: Odyseja kosmiczna”).
DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY:
– Gwiazdy Hollywood o kulisach współpracy z Lechem Majewskim – scenarzystą, reżyserem, producentem i autorem zdjęć w jednej osobie.
– Jak powstawał film: Proces twórczy Lecha Majewskiego

Redakcja Administrator