KsiążkiKsiążki nowości

Haruki Murakami „Pierwsza osoba liczby pojedynczej” – premiera nowej książki

Haruki Murakami to jeden z najbardziej rozpoznawalnych japońskich pisarzy. 12 listopada do polskich księgarni nakładem Wydawnictwa Muza trafi jego najnowsza książka – Pierwsza osoba liczby pojedynczej. A w niej wędrówki po meandrach pamięci, miłość i jazz. Jak zawsze u Murakamiego humor miesza się ze smutkiem, realność z nierealnością, a życie zaskakuje narratora nowymi zagadkami.

W nowym zbiorze opowiadań czytelnicy znajdą znane i lubiane motywy jego twórczości: tęsknotę za tym, co minęło, rozważania o muzyce, miłości oraz sensie życia. Autor wspomina lata studenckie, dawne dziewczyny, fascynacje i niezwykłe przeżycia, do których ciągle powraca myślami. Narracja ośmiu opowiadań prowadzona jest zaś w pierwszej osobie, co przywodzi na myśl pierwsze utwory z bogatego dorobku literackiego pisarza.

To nie tylko książka wymarzona dla wiernych fanów Murakamiego, ale także idealna dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z jego twórczością. Wysmakowane poczucie humoru, które subtelnie miesza się ze smutkiem, świat dotykający granic realności, oraz życie, które każdego dnia zaskakuje narratora nowymi zagadkami – to wszystko oznacza, że mistrz powrócił do czytelników w najwyższym stylu.

Redakcja Administrator