KsiążkiKsiążki nowościpatronat

Patronat MK: Deus Ex Machina. Człowiek, który zniknął

Już 6 sierpnia nakładem Wydawnictwa Gmork ukaże się powieść Kornela Mikołajczyka Deus Ex Machina. Człowiek, który zniknął. Mechaniczna Kulturacja z radością obejmuje tytuł patronatem.

XXII wiek nie musi oznaczać braku zapotrzebowania na prywatnych detektywów. W cyberpunkowej Gigalopolis klasycznie błyskotliwy Valter Fingo do spółki z hologramową, zjawiskowo urodziwą asystentką Luką i półmechanicznym kotołakiem o umyśle człowieka porywają się na każde, nawet najbardziej skomplikowane zadanie; są przecież specjalistami od spraw niemożliwych.

Kornel Mikołajczyk – urodzony w 1991 roku w miasteczku, którego herbem jest odcięta głowa. Spędził pięć lat w mrocznej łódzkiej metropolii, zgłębiając tajniki mowy Albionu. Mówi się, że jego debiutanckie opowiadanie, Człowiek w Masce („Fahrenheit” nr 67) zmieniło Nowy Jork w przeludniony, depresyjny, smagany kwaśny deszczem slums, a wszystkich ludzi pozbawiło twarzy. Współautor antologii Hardboiled (Gmork, 2015). Kiedy Mikołajczyk nie spija zielonej herbaty w chińskich knajpkach, można go zobaczyć, jak skrobie coś gorączkowo na brudnych serwetkach. Ulubieni autorzy: Lewis Carroll, Philip K. Dick, Brandon Sanderson.

 

PRZECZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI

Deux Ex Machina. Człowiek, który zniknął
Gatunek: Fantastyka naukowa, cyberpunk, kryminał
Format: 125×195 mm
Strony: 396
ISBN: 978-83-951333-5-0
ISBN (e-book): 978-83-951333-6-7
Cena detaliczna: 40 zł (brutto)
Cena detaliczna (e-book): 24 zł (brutto)
Projekt okładki: Przemysław Ryba
Data wydania: 6 sierpnia 2020

Redakcja Administrator