Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Przemysław Piotrowski. Piętno – recenzja

Przemysław Piotrowski powraca z kolejną mocną historią. Tym razem jest to pełnokrwisty kryminał z elementami thrillera. Bohaterem jest warszawski glina, Igor Brudny. Jego życie nie jest kolorowe i łatwe. Jednak radzi sobie jak może, starając się całkowicie odciąć od swojej przeszłości. Im mocniej się ją od siebie odrzuca, z tym większym impetem ona wraca. Tak właśnie było i w jego przypadku. Jak grom z jasnego nieba uderzyła w Brudnego wiadomość, że w kamery monitoringu zarejestrowały jak mężczyzna o twarzy Igora dokonał brutalnych morderstw. Warszawski gliniarz jedzie do Zielonej Góry, aby nie tylko zmierzyć się z mordercą, ale i ze swoją enigmatyczną i wypartą przez niego przeszłością.
Człowiek z twarzą potencjalnego mordercy wcale nie ma lekko, a i zaufanie do niego jest ograniczone. Mimo to, wbrew wszystkim toczy swoje własne śledztwo, które w mniejszym stopniu dotyczy bieżących wydarzeń, a skupia się bardziej na przeszłości bohatera i jego pochodzeniu. W tym upatruje on rozwiązania zagadki krwawych morderstw.

Najnowsza powieść Przemysława Piotrowskiego to kawał mocnej i wciągającej lektury. Już po Radykalnych widać było, że autor lubi kontrowersyjne tematy. Potrafi się z nimi zmierzyć i operować nimi, aby lektura jego książki była jak najbardziej emocjonująca. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Główny wątek skupia się wokół brutalnych morderstw. Jednak autor porusza również problem pedofilii, szczególnie w strukturach kościelnych  i prób ukrywania i bagatelizowania tego problemu, jak również szeroko pojętej przemocy wobec dzieci. Autor stawia też na wyrazistych i skomplikowanych bohaterów, w których przed wszystkim podobać się może i bezkompromisowość w działaniu.

Piętno to jeden z lepszych kryminałów tego roku. Mocna i brutala historia przyjmująca formę dobrej i wyrazistej rozrywki, ale również poruszająca trudne sprawy społeczne. Idealne połączenie tych dwóch wymiarów i osadzenie w nich ciekawie nakreślonych postaci sprawia, że najnowsza książka Przemysława Piotrowskiego nie tylko zachwyca intrygującą okładką, ale i dobrą i zaskakującą historią od której ciężko się jest oderwać.

Piętno
Autor: Przemysław Piotrowski
Wydawnictwo: Czarna Owca
Gatunek: kryminał, thriller
Data wydania: 6 maja 2020

 

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU CZARNA OWCA

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.