Książkirecenzja książka

Carla Montero. Ogród kobiet – recenzja

Ogród kobiet to już piąta książka hiszpańskiej pisarki Carli Montero. Dla mnie powieść opublikowana przez Wydawnictwo Rebis jest pierwszym spotkaniem z twórczością tej autorki. Po pozycję tę sięgnęłam zachęcona intrygującym opisem wydawcy. Z ciekawością, ale i pewną dozą niepewności zanurzyłam się w lekturze, która już od pierwszych stron pochłonęła mnie bez reszty.

Fabuła powieści Carli Montero rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Pierwsza z nich przenosi nas do Barcelony początku XXI wieku. Gianna to młoda, odnosząca sukcesy zawodowe architekt, która nie ma jednak szczęścia w życiu prywatnym. Jej wieloletni romans z przystojnym aktorem jest skomplikowany i nie daje jej szczęścia. Kiedy umiera babcia, z którą kobieta była blisko związana, Gianna postanawia udać się do źródła rodzinnych korzeni. Podążając za tajemniczym dziennikiem, bohaterka wyrusza do Włoch. Podróż ta na zawsze odmieni jej życie.
Równolegle do losów Gianny, czytelnicy poznają historię pochodzącej z niewielkiego miasteczka Castelupo Anice. Rozgrywa się ona na początku XX wieku. Mieszkająca w młynie kobieta jest specjalistką w dziedzinie ziół. W przeciwieństwie do Gianny Anice kocha ze wzajemnością. Mimo to, także jej nie dane jest w pełni cieszyć się urokami słodkiej miłości. Zakazane uczucie, jakim darzą się zakochani mocno komplikuje ich sytuację. Dodatkową przeszkodą na ich drodze okazuje się wybuch wojny, w wyniku której ukochany Anice wyjeżdża z miasteczka.

Ogród kobiet to powieść, którą czyta się znakomicie. Bohaterki książki to postaci niezwykle interesujące. Ich losy wciągają czytelnika. Sprawiają, że od lektury nie sposób się oderwać. Carla Montero stworzyła uniwersalną opowieść o miłości i przyjaźni, a także niezwykłej sile kobiet. Pisarka zachwyca i wzrusza czytelnika. Dzięki plastycznym opisom autorki, czytając najnowszą powieść Wydawnictwa Rebis, możemy poczuć się, jakbyśmy przenieśli się na chwilę do wspaniałych, pełnych zachwycających widoków miejsc. Ogród kobiet to książka, którą mogę zdecydowanie polecić każdemu czytelnikowi, który w literaturze poszukuje pełnej palety ludzkich emocji, ogromu wzruszeń, a także niezapomnianego klimatu niezwykłych miejsc.

Ogród kobiet
Autor: Carla Montero
Tłumaczenie: Wojciech Charchalis
Gatunek: Literatura piękna
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 16 czerwca 2020

 

Za materiał do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Rebis

 

http://www.rebis.com.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Agnieszka Satława Recenzent

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya. 

Agnieszka Satława

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya.