Filmowa majówka z Nowymi Horyzontami

#majówkanahoryzoncie to akcja filmowa przygotowana przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, które wyjdzie do swoich widzów z poleceniami najlepszych kierunków na filmowe podróże. Prezentowane filmy dostępne są na polskich platformach VOD.

Rzymską wędrówkę organizatorzy planują spędzić według scenariusza Abla Ferrary, z Willemem Dafoe jako przewodnikiem. Dużo słońca, jeszcze więcej emocji. Zobaczcie Tomasso online (cineman.pl, player.pl, vod.toya.net.pl).

Na francuską prowincję zaprasza nas Quentina Dupieux, którego najnowszy, zupełnie szalony projekt zapewni Wam niezapomniane filmowe chwile. To także aktorski tour de force Jeana Dujardina. Deerskin już na platformach streamingowych (cineman.pl, vod.pl, player.pl).

Przed nami premiera online! Specjalnie na majówkę.
Biały, biały dzień brzmi, jak gdyby Sigur Rós śpiewało o filmach Davida Lyncha. Zimna i mglista Islandia. Żona byłego szefa policji spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby mężczyzna stara się zacząć wszystko od nowa. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. Hlynur Pálmason, autor znakomitych Zimowych braci, w swoim najnowszym filmie opowiada historię żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości. Całość trzyma w napięciu niczym rasowy thriller.

Biały, biały dzień do obejrzenia online już od 1 maja.

A już w sobotę (2 maja), o godzinie 18:00, zapraszamy na live’a (na FB Nowych Horyzontów), w którym Staszek Abramik z Nowych Horyzontów porozmawia z Piotrem Czerkawskim, bon vivantem polskiej krytyki filmowej, o jego ulubionych filmowych podróżach. Podejrzewamy, że będą i riwiera u Erica Rohmera, i przyczepa campingowa u Johna Watersa.

I pamiętajcie! Naszą podróż możecie przeżyć również z Kinem Pod Baranami, które jako jedyne działa online!

Redakcja Administrator