hotKsiążkiKsiążki nowościpatronat

Patronat MK: Anna Stokłosa – „Ważka. Przeobrażenie”

Już 11 marca nakładem Wydawnictwa Dragon ukaże się książka Anny StokłosyWażka. Przeobrażenie

Dystopijna opowieść o świecie, w którym władzę sprawuje wielka korporacja.

Wyobraź sobie świat, w którym jedyną wartością jest praca. Książki już dawno zostały spalone, religie zakazane a sztuka skazana na zapomnienie. Tu liczy się tylko produktywność.

W takim świecie dorastała Weronika, wychowana przez system dziewczyna, która straciła oboje rodziców podczas trzeciej wojny światowej. Dziś ma przed sobą szansę – niedawno rozpoczęła pracę w korporacji. Może korzystać z wielu przywilejów, niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. Jej życie wydaje się być poukładane i spokojne. Jednak do czasu… Na jej drodze staje agent tajnej policji, którego zamiary wobec dziewczyny nie są jasne. Weronika wplątuje się również w działalność ruchu oporu a sytuację dodatkowo komplikuje pojawiające się uczucie…

Anna Stokłosa – urodziła się i wychowała w Żywcu, jednak od ponad dziesięciu lat mieszka we Wrocławiu. Pasjonuje się górami i ich kulturą rozumianą w wieloraki sposób. Z zamiłowania podróżniczka z wykształcenia pedagog, animator społeczno-kulturalny, reżyserem teatralny. Z zawodu – instruktor zajęć teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zaraz po Beskidach jej miejscem na ziemi jest Azja, zwłaszcza Birma, Nepal, Indie i Korea Południowa. W swojej debiutanckiej książce zawarłam wszystko co mnie określa: miłość do gór (akcja toczy się w małej miejscowości na południu Polski), szacunek do sztuki, tradycji i kultury.

PRZECZYTAJ FRAGMENT POWIEŚCI

Redakcja Administrator