Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Joaquin Guzman Chapo – recenzja

Historie baronów narkotykowych w ostatnich latach są bardzo popularne. Dzieje się to głównie za sprawą seriali, które szczególnie na platformie Netflix, charakteryzują się sporą oglądalnością. Najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny to Narcos, opowiadający o kartelach narkotykowych z Kolumbii i Narcos: Meksyk ukazujący, jak sam tytuł sugeruje, powstający rynek narkotykowy w Meksyku. Jest też serial El Chapo ukazujący losy Joaquina Guzmana, jednego z najniebezpieczniejszych meksykańskich baronów narkotykowych.

Jest on też bohaterem głośnej książki Andrésa López Lópeza – Joaquin Chapo Guzman. Król kobiet i narkotyków, która niedawno ukazała się na naszym rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Ukazuje życie potężnego barona narkotykowego, Joaquína Archivaldo Guzmána Loery, pseudonimu El Chapo,od czasów jego biednego dzieciństwa w wiejskim miasteczku La Tuna w Sinaloa do bycia jednym z najbogatszych, najpotężniejszych, najniebezpieczniejszych i najbardziej poszukiwanych szefów karteli narkotykowych na świecie.
Andrés López López specjalizuje się w historiach mafii narkotykowych, choć na polskim rynku wydawniczym to dopiero pierwsza jego książka. Łatwo się jednak domyśleć, że mroczny, podziemny świat handlu narkotykami, który charakteryzuje tę książkę nie jest niczym nowym w jego twórczości.  Dzięki swojemu unikalnemu stylowi tworzenia powieści z prawdziwych faktów autor przedstawia czytelnikom życie El Chapo poprzez pryzmat jego doświadczenia z żonami i rodziną, ale również relacji z towarzyszami i brutalnymi konfrontacjami z wrogami oraz ucieczkami przed organami ścigania.

Joaquín „Chapo” Guzmán. Król Kobiet i Narkotyków to historia na swój sposób fascynująca, ukazująca mroczny, brutalny i przerażający świat meksykańskich karteli narkotykowych. Łączy w sobie wiele skrajności. Przyjaźń, miłość, ambicje  zestawia z nienawiścią, podłością i brutalnością. Historia, którą ukazuje pełna jest zła i prowadzi nas niczym kręta droga do nieznanego jeszcze zakończenia.

Joaquín „Chapo” Guzmán. Król kobiet i narkotyków
Autor: Andrés López López
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Gatunek: literatura faktu, biografia
Data wydania: listopad 2019

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Zysk

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.