Książkirecenzja książka

Co jeździ na dwóch kołach – recenzja

Nasza Księgarnia przedstawia kolejną ciekawą książeczkę dla najmłodszych z cyklu Opowiem Ci Mamo. Co Jeździ na Dwóch Kołach ukazuje całą barwną galerię różnego rodzaju jednośladów. Od hulajnogi po Harleye. Wszystko opatrzone wesołymi i zabawnymi wierszami Marcina Brykczyńskiego i kolorowymi ilustracjami Artura Nowickiego.

Bohaterami tej książki są Składak Romek, Motorynka i Jednokółko. Wraz z nimi wyruszamy w niesamowitą podróż do świata wszelkiego rodzaju jednośladów. Przygoda zaczyna się w Muzeum Rowerów. Tu zobaczymy jak wyglądały pojazd dwukołowy Leonarda da Vinci, czy maszyna biegowa Karla Draisa z 1817 roku. Następnie trafiamy do Amsterdamu, miasta rowerów i wszelkiej maści jednokołowców.

Nie może oczywiście zabraknąć wyprawy w plener i na górską wycieczkę. Przygodę kończymy wycieczką do Indii i wielkim wyścigiem żużlowym. Między kolejnymi przygodami mamy możliwość zagrać w Rowerową Osadę oraz wypróbować swoją spostrzegawczość, szukając różnic w ciekawych obrazkach.

Co Jeździ na Dwóch Kołach to krótka, ale pouczająca i zabawna książeczka, która pozwoli naszym pociechom wejść do fascynującego świata wszelkiego rodzaju jednośladów. Wspólna zabawa dzieci i dorosłych gwarantowana. Krótkie teksty nie są męczące dla dzieciaków, a całe kolorowe strony na pewno będą fascynować nasze pociechy. Zapinamy więc kaski i w drogę!

Co Jeździ na Dwóch Kołach
Cykl: Opowiem Ci Mamo
Twórcy: Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Gatunek: literatura dziecięca
Data wydania: listopad 2019

 

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.