Książkirecenzja książka

Niezwykła Księga Owadów – recenzja

Świat owadów jest niesamowity. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że gromada ta jest najliczniejszą grupą zwierząt. O istnieniu większości z nich często nawet nie wiemy. Różnią się środowiskiem w którym żyją, kształtem, wielkością, barwą, a ich nazw trudno spamiętać. Śmiało można powiedzieć, że owady rządzą nasza planetą.

Chcąc zebrać informacje o wszystkich zabrakłoby czasu, aby  przeczytać wszystkie książki na ich temat. Nie można się jednak zniechęcać i z dostępnej literatury warto wybrać coś intrygującego, co może przyciągnąć naszą uwagę i z czego możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego. W tej kwestii intrygujący może być album Niezwykła Księga Owadów, który niedawno ukazał się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Przedstawione w nim owady należą do tych najciekawszych, najdziwniejszych i najbardziej niesamowitych.

Na początku możemy się z niej dowiedzieć jak podzielona jest gromada owadów. Następnie dosyć szczegółowo ukazana zostaje budowa, na przykładzie konika polnego. Podstawowe elementy opisane są w sposób prosty i przystępny dla młodego czytelnika. Nie zabrakło tu również opisu przeobrażania się owadów i jej rodzajów z podaniem konkretnych przykładów.
W pozostałych częściach książki autor skupia się na ukazaniu nietypowych i dziwnych okazów owadów, które mogą przerażać, ale na pewno potrafią zafascynować każdego z nas. Opisuje cztery największe owady na świecie. Prezentuje chrząszcza bombardiera, który w swoich przeciwników strzela bombą tlenową. Przedstawia na czym polega mrówcza mowa i mrówczy alarm. Opisuje sposób działania mrówkolwa i osy szmaragdowej, czyli najstraszliwszego zwierzęcia na naszej planecie. Wszystkie te opisy poparte są niesamowitymi ilustracjami, które dostarczą naszym pociechom wielu niesamowitych wizualnych doznań.

Niezwykła Księga Owadów to piękny album, który dostarczy niezwykle ciekawych informacji nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, którzy podczas wspólnej lektury będą mogli poznać najliczniejszą grupę zwierząt na naszej planecie.

Niezwykła Księga Owadów
Autor: Bart Rossel
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Gatunek: album, flora i fauna
Data wydania: 16 października 2019

 

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.