filmnews film

Kontynuacja „Jokera”? Reżyser dementuje

Dwa dni temu w sieci zawrzało, po tym jak ogłoszono kontynuację Jokera. The Hollywood Reporter twierdziło, że trwają już prace nad filmem, za kamerą znów stanie Todd Phillips a w rolę główną wcieli się Joaquin Phoenix. Nie wydawało się to aż tak dziwne, z uwagi na sukces finansowy filmu, ale jednak wcześniej twórcy przekonywali, że żadnej kontynuacji nie będzie.

Tymczasem reżyser Todd Philips odniósł się do tej informacji dla portalu Indewire. Dowiadujemy się z niego, że nie było żadnego spotkania, a prace nad filmem nie tylko nie trwają, ale nawet nie ma mowy o pisaniu scenariusza. Phillips ponadto nigdy oficjalnie nie zaproponował udziału Phoeniksowi w drugiej części.

Przy czym reżyser przyznaje, że jeszcze przed realizacją Jokera, przedstawił studiu pomysł na całą serię filmów, jednak ten został szybko odrzucony. Nie wyklucza również powstania kontynuacji w przyszłości, przekonuje jednak, że nie ma żadnych oficjalnych prac nad filmem. – Oczywiście, pojawiły się dyskusje na temat kontynuacji, kiedy film który kosztował 60 milionów dolarów zarobił miliard, ale nie odbyliśmy żadnej poważnej rozmowy na ten temat – twierdzi Phillips.

mecha1 Administrator