„Irlandczyk” Martina Scorsese otworzy 10. American Film Festival

Irlandczyk, najnowsze dzieło nagrodzonego Oscarem Martina Scorsese, otworzy tegoroczną, jubileuszową edycję American Film Festival we Wrocławiu. Będzie to pierwszy pokaz filmu w Polsce. Trwa sprzedaż karnetów na AFF.

10. American Film Festival odbędzie się w dniach 5-11 listopada we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Więcej szczegółów na www.americanfilmfestival.com.

Martin Scorsese jest niekwestionowaną legendą kina.Wyreżyserowane przez niego arcydzieła – m.in. Taksówkarz, Chłopcy z ferajny czy Wilk z Wall Street – stały się kamieniami milowymi w rozwoju światowej kinematografii. W swoim nowym filmie mistrz ponownie udowadnia talent do wnikliwego portretowania mafijnego półświatka, którego wpływy sięgają szczytów władzy. Scorsese zgromadził na planie Irlandczyka imponującą obsadę o łącznej wartości 5 Oscarów®. W rolach głównych pojawią się weterani Hollywoodu: Robert De Niro (dwukrotny laureat Nagród Akademii), Joe Pesci (Oscar® za występ w Chłopcach z ferajny), Al Pacino(nagrodzony za rolę w Zapachu kobiety) i Anna Paquin (wyróżniona statuetką za występ w Fortepianie). Scenariusz do filmu przygotował Steven Zaillian (Lista Schindlera, American Gangster, Dziewczyna z tatuażem).

Irlandczyk to osadzona w powojennej Ameryce epicka gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana (De Niro), oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku.Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych –tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffy (Pacino). Widzowie wezmą udział w brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka,wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

Irlandczyk w wybranych kinach już od 22 listopada ina Netflix od 27 listopada.

mecha1 Administrator