Nowości Wydawnictwa Initium: „Szczęście dla zuchwałych” i „Jezioro ciszy”

18 września nakładem Wydawnictwa Initium ukażą się dwie ciekawe nowości literackie: Szczęście dla zuchwałych Petry Hülsmann oraz Jezioro ciszy Anne Bishop.

Szczęście dla zuchwałych:

Szczęście nie rośnie na drzewach – czasem trzeba o nie zawalczyć. Zabawna i wzruszająca opowieść o kobiecie, która odważyła się być szczęśliwa.

Stoisz po szyję w wodzie? Głowa do góry! Imprezy, wolność, beztroska − dla Marie nie ma nic ważniejszego. Wszystko zmienia się, kiedy jej siostra Christine zapada na ciężką chorobę i prosi, by na czas terapii zaopiekować się jej dziećmi. Jakby tego było mało, Marie ma przejąć jej posadę w rodzinnej stoczni jachtowej. Zupełnie nie ma ochoty na nowe wyzwanie, a tym bardziej na nowego szefa, sztywnego nudziarza o imieniu Daniel. Podczas gdy jedna katastrofa goni drugą, a życie staje się chaosem, Marie powoli zaczyna pojmować, że są na świecie rzeczy, o które warto walczyć. I że pewne sytuacje – na przykład nowa miłość − dopadają człowieka wtedy, gdy się tego najmniej spodziewa.

Petra Hülsmann to jedna z najbardziej popularnych i poczytnych autorek prozy kobiecej na rynku niemieckim. Pisarka ma na koncie kilkanaście powieści, a każda z nich sprzedaje się w nakładzie minimum 160 tys. egzemplarzy. Petra Hülsmann jest uwielbiana przez kobiety za swoje ogromne poczucie humoru przebijające ze stron każdej jej książki, za barwnych, nietuzinkowych bohaterów oraz chwytające za serce historie, które na długo zapadają w pamięć czytelnika. Jestem przekonany, że polskie czytelniczki pokochają twórczość autorki.

PRZECZYTAJ FRAGMENT

Jezioro ciszy:

Anne Bishop wraca do świata Innych – bestselerowej serii docenionej przez „The New York Times”!

W ramach ugody rozwodowej Vicki DeVine przejmuje stary ośrodek nad Jeziorem Ciszy w miasteczku, które nie jest kontrolowane przez ludzi. Miejsca takie jak Sprężynowo nie są oddzielone od terenów Innych − dominujących drapieżników, które rządzą większością lądu i wszystkimi akwenami na świecie. A kiedy nie ma granic, nigdy nie wiadomo, co cię obserwuje…

Vicki ma nadzieję na rozpoczęcie nowego życia, jednak gdy Aggie Wrona – jej zmiennokształtna lokatorka – znajduje martwego człowieka, zaczynają się problemy. Śledczy chcą zrzucić na Vicki winę za śmierć mężczyzny, chociaż dowody jednoznacznie wskazują na to, że zabiła go siła inna niż ludzka. Czy Vicki i jej przyjaciele znajdą odpowiedzi na nawarstwiające się pytania? Jedno jest pewne − aby przeżyć, będą musieli poświęcić wszystko, co mają.

Na terytorium kontrolowanym przez Innych – wampiry, zmiennokształtnych i jeszcze bardziej śmiercionośne istoty paranormalne – ludzkie prawa nie obowiązują. I ludzie nigdy, przenigdy nie powinni o tym zapominać…

Niezależna powieść ze świata „Innych” – nie wymaga znajomości poprzednich części cyklu.

Anne Bishop to amerykańska pisarka powieści i opowiadań z gatunku dark fantasy, laureatka William L. Crawford Memorial Fantasy Award, której największą sławę przyniósł cykl powieściowy „Czarne Kamienie”. Jest również autorką wieloczęściowej serii z gatunku urban fantasy pod tytułem „Inni”, a także serii „Efemera” będącej połączeniem gatunku fantasy i erotyku, którego bohaterzy żyją w Efemerze. Teraz Autorka wraca do świata Innych – bestselerowej serii docenionej przez „The New York Times” i rzesze czytelników – w powieści zatytułowanej „Jezioro ciszy”.

PRZECZYTAJ FRAGMENT

mecha1 Administrator