Witamy We Wszechświecie. Podróż Astrofizyczna

Kosmos od zawsze fascynował ludzkość. Niepojęty i nieogarniony, nawet w dzisiejszych czasach jest jedną wielką tajemnicą. Największe umysły astrofizyki nie są w stanie rozgryźć do końca wszechświata. Nic więc dziwnego, że dla nas, zwykłych zjadaczy chleba, jest on tym bardziej nieodgadniony, ale fascynujący zarazem. Osobom, któe ten temat interesuje szczególnie, kilku współczesnych naukowców proponuje podróz w kosmos, która ukaże nam pełen cudów wszechświat i dosyć szczegółowo przybliży wiedzę o nim.

Już początek lektury uświadamia nam, jak mało wiemy na temat kosmosu. Szkolna wiedza jest naprawdę ograniczona i skupia się tylko wokół naszego układu słonecznego i kilku podstawowych informacji na jego temat. Autorzy wychodzą dużo dalej i w przystępny, ale szczegółowy sposób, opisują nam funkcjonowanie całego wszechświata.

Na początku prezentują nam podstawowe informacje na temat gwiazd, planet i życia w kosmosie. Opisują rozmiary wszechświata i prawa nim rządzące. Możemy poznać życie gwiazd od narodzin do śmierci. Odkryć rodzaje promieniowania i energii jaką emitują. Następnie przechodzimy do opisów galaktyk. Zaczynamy od Drogi Mlecznej kończąc na na kilku innych ważniejszych galaktykach. Nie zabraknie tu również informacji na temat kwazarów i czarnych dziur.

Swoje wywody autorzy kończą opisując Einsteina i jego teorię względności. Pokazują, w jaki sposób naukowiec doszedł do swojej teorii i jakie są jej założenia i konsekwencje. Poruszają temat tuneli czasoprzestrzennych, jak i podróży w czasie. Ukazują współczesną wiedzę na temat kształtu wszechświata i wiedzę na temat Wielkiego Wybuchu i początków kosmosu. Próbują również opisać przyszłość ludzkości i wszechświata.
Witamy we Wszechświecie to publikacja jedyna w swoim rodzaju. Ukazuje nam szczegółową wiedzę na temat kosmosu i jest dostępna dla szerokiego grona czytelników. Choć jest książką naukową, to napisana jest w sposób bardzo przystępny dzięki czemu możemy wyłapać wiele ciekawych informacji na temat wszechświata, z których zwyczajnie możemy nie zdawać sobie sprawy. Jest to również rewelacyjne wprowadzenie dla osób zafascynowanych astronomią, które szukają dostępnego kompendium wiedzy na temat naszego wszechświata.

Witamy we Wszechświecie. Podróż Astrofizyczna
Autorzy: Neil deGrasse Tyson, J. Richard Gott, Michael A. Strauss
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Gatunek: literatura popularnonaukowa, astrofizyka
Data wydania: 23 kwietnia 2019

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Zysk

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.