hotinnepatronat

SkierCon 2019 – fantastyczny konwent w Skierniewicach

SkierCon to dynamicznie rozwijający się konwent fantastyczny, urzekający miłym fandomowemu sercu połączeniem małego, lokalnego wydarzenia, wakacyjnej fiesty oraz nowoczesności rozwiązań logistycznych i organizacyjnych. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 26-28 lipca w Skierniewicach (ZS3 w Skierniewicach „Ekonomik” – ul. Działkowa 10.)

– SkierCon organizujemy tak, abyśmy sami mogli dobrze się bawić, spotykać znakomitych gości, których książki sami lubimy czytać. Organizujemy turnieje planszówkowe i komputerowe w grach, które sami kochamy. Okazuje się jednak, że nasze wyobrażenie konwentu i nasze fantastyczne upodobania znajdują coraz liczniejszą rzeszę wielbicieli. Nikt, kto raz przyjechał na SkierCon, z własnej woli nie zrezygnuje z uczestnictwa w kolejnej edycji – przekonują organizatorzy konwentu.

Wśród atrakcji tegorocznego SkierConu nie zabraknie wydarzeń interesujących dla fanów Gwiezdnych Wojen, Harrego Pottera, Tolkiena, słowiańszczyzny, czy szeroko rozumianej popkultury. Wiele wydarzeń będzie mieć silne umocowanie w naukach ścisłych, ale i humanistycznych. Czekają nas warsztaty, panele dyskusyjne, prelekcje, turnieje, gra konwentowa oraz, jak na wakacyjny konwent przystało – kino letnie, ognisko, strefa chilloutu i atrakcje, jakie może nam dać tylko prastara Puszcza Bolimowska tuż za naszą nową konwentową miejscówką.

W tym roku czeka nas również spotkanie z plejadą znakomitych gości: Marcinem S. Przybyłkiem, Witoldem Jabłońskim, Grzegorzem Gajkiem, Marcinem Podlewskim, Martą Kładź-Kocot, Mirosławem Gołuńskim, Wawrzyńcem Podrzuckim, Dawidem Kainem, Krzysztofem Bilińskim, Grzegorzem Lindenbergiem, Arturem Olchowym, Dominiką Tarczoń, Grzegorzem Wielgusem i wieloma innymi. Formuła konwentu, bardzo przyjazna wszystkim uczestnikom, pozwoli na bliskie poznanie naszych honorowych gości i innych uczestników konwentu.

Przybywajcie, na czas konwentu zamieniajcie się w Szopy lub Lisy, uczcie się, bawcie się dobrze i radujcie trzema dniami wśród przyjaciół i ludzi bardzo pozytywnie zakręconych!
Bilety: akredytacja na trzy dni konwentu – 20 zł; akredytacja na samą niedzielę – 10 zł.

Do 10 lipca autorzy mogą zgłaszać również swoje opowiadania do udziału w konkursie literackim.

Szczegóły: 
https://www.facebook.com/SkierCon/
https://skiercon.pl/

mecha1 Administrator