Józef Piłsudski „Myśli i wypsknięcia”

Myśli i wypsknięcia to kolejne wydanie cytatów i fragmentów wypowiedzi Józefa Piłsudskiego zaprezentowanych w formie niewielkiej książeczki przez Wydawnictwo MG. Mamy tu do czynienia z kilkudziesięcioma stronami zebranych w zwięzłym charakterze złotych myśli byłego polskiego wodza.

Nie jest to lektura do jednorazowego przeczytania od deski do deski, raczej warto zwyczajnie do niej zaglądać, nie brakuje w niej bowiem celnych spostrzeżeń oraz mądrości, ale i sympatycznych powiedzonek czy wręcz przysłów. Książeczka pozwala spojrzeć na postać Piłsudskiego na różny sposób: zarówno czysto polityczny, jak i po prostu ludzki.

Warto dodać, że wiele z tych złotych myśli i mądrości utrwaliło się w naszym codziennym języku, powtarzane do dziś: „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem”. Jednocześnie wyrasta z tych cytatów prawda na temat podstawowych wartości Piłsudskiego, z których największą zawsze i niezmiennie była Polska. Myśli i wypsknięcia to niewielki zbiorek, który dobrze mieć na półce, by czasem sięgnąć po wartościowe słowo.

Myśli i wypsknięcia
Autor: Józef Piłsudski
Gatunek: autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo: MG
Data premiery: 2018

 

 

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu MG:

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Damian Drabik Administrator

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.