Nowe Przygody Bolka i Lolka – recenzja

Bolek i Lolek – bohaterowie kultowych kreskówek i serii książek w zupełnie nowej odsłonie. Pierwszy najmłodsi spotkali się z nimi w 1962 roku, a od tamtej pory nasi mali bohaterowie przeżyli setki jeżeli nie tysiące niesamowitych przygód. Nowe Przygody to zbiorek dziesięciu zupełnie nowych opowieści, napisanych przez różnych autorów i wydanych przez Znak Emotikon.

Historie zamieszczone w tym zbiorze przepełnione są fantastyką i niesamowitością. Wciągają czytelników do świata, w którym Bolek i Lolek przeżywają przygody straszne, przerażające, fantastyczne ale i zabawne.

Bo jak można się źle bawić, gdy gra komputerowa potrafi cię wciągnąć do swojego świata i tylko od brata zależy czy wygrasz i czy się z niej wydostaniesz. Z drugiej strony zawsze możemy stanąć oko w oko z wiklinowym potworem na plaży, czy wędrować po nawiedzonym domu, a jakby tego było mało zawsze może odwiedzić nas sam hrabia Drakula.

W czasie choroby z kole imożemy ruszyć w senną podróż do świata baśni Tysiąca i Jednej Nocy, albo jak nam się nudzi warto skorzystać z maszyny czasu, która przeniesie nas w przyszłość. Pomysłów jest tu całe mnóstwo, a bohaterowie prześcigają się w wymyślaniu kolejnych, coraz bardziej zakręconych.

Całość zaś okraszona jest zabawnymi ilustracjami Sary Szewczyk, które nadają głębi opowieściom. Komponują się z nimi i stanowią rewelacyjne ich uzupełnienie.

Nowe Przygody Bolka i Lolka to wspaniała zabawa dla dużych i małych. Uwspółcześnione przygody sprawiają, że bohaterowie podążają z duchem czasu, niczego się nie boją i potrafią rozbawić wszystkich.

Nowe Przygody Bolka i Lolka
Autorzy: Joanna Olech, Anna Onichimowska, Michał Rusinek, Wojciech Widłak, Maciej Wojtyszko, Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Ewa Karwan-Jastrzębska
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Gatunek: literatura dziecięca
Data wydania: 25 lutego 2019

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu:

 

http://www.wydawnictwoznak.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.