Kryminalne Spotkania Literackie 11-17 marca

Na jakie wydarzenia literackie mogą liczyć w najbliższym czasie miłośnicy kryminałów i thrillerów? Jakich autorów będzie można spotkać w wybranych miastach? Prezentujemy przegląd najbliższych imprez literackich ze zbrodnią w tle.

12 marca – WARSZAWA – wykład kryminalny

Worek Kości (ul. Bagatela 10) zaprasza o godz. 18.30 na wykład otwarty „XIX-wieczne CSI: problematyczna identyfikacja”.

Wykład inny od wcześniejszych naszych prelekcji: będzie to mała wyprawa w historię kryminalistyki, w którą zabierze Was Aneta Jadowska, pisarka, wielka znawczyni i amatorka zagadnień kryminalistycznych, znana Wam z niepowtarzalnego wdzięku, ciętego języka i czarnego humoru.

13 marca – BYDGOSZCZ – spotkanie ze Sławkiem Michorzewskim

O godz. 18 w Empiku przy ul. 39-47 będzie można spotkać autora Sławka Michorzewskiego. Autor komedii sensacyjno-kryminalnych, tym razem przedstawi swoją najnowszą książkę „Miliarder” (Oficyna 4eM), w której ponownie łączy styl komediowy z intrygą szpiegowską. Wychodzi z tego połączenia trzymająca w napięciu do ostatniej kartki opowieść o losach głównego bohatera, walczącego o tytułowy miliard spadku oraz własne życie.

14 marca – BOCHNIA – spotkanie z Katarzyną Puzyńską

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni (ul. Mickiewicza 5) zaprasza o godz. 17.30 na spotkanie z Katarzyną Puzyńską. Autorka będzie promować swoją najnowszą ksiązkę.

„Rodzanice” (Wydawnictwo Prószyński Media) to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

15 marca – TORUŃ – spotkanie z Przemysławem Semczukiem

Na godz. 18 w Księgarni Kafka i spółka (ul. Szewska 2) zaplanowano spotkanie z Przemysławem Semczukiem wokół książki „M jak morderca. Karol Kot – wampir z Krakowa”.

Przemysław Semczuk – dziennikarz, publicysta historyczny. Autor książek reporterskich opisujących historię PRL: „Wampir z Zagłębia” (Wydawnictwo Znak), „Maluch. Biografia” (Wydawnictwo Znak), „Kryptonim Frankenstein” (Wydawnictwo W.A.B.), „Zatajone katastrofy PRL” (Axel Springer Polska). Wydał także opartą na faktach powieść „Tak będzie prościej” (Dom Wydawniczy REBIS).

15 marca – ŁÓDŹ – spotkanie z Alkiem Rogozińskim

W Empiku Manufaktira (ul. Drenowska 58) o godz. 18 spotkamy Alka Rogozińskiego. W swoich powieściach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy. Największą popularność przyniosła mu komedia sensacyjna pt. „Jak Cię zabić, kochanie?” nominowana przez portal Lubimy Czytać w 2016 r. w plebiscycie „Książka roku (kryminał, sensacja, thriller)”.

16 marca – ŁÓDŹ – spotkanie z Katarzyną Puzyńską

W tym tygodniu Katarzynę Puzyńską w związku z promocją „Rodzanic” spotkamy jeszcze w łódzkim Empiku.

mecha1 Administrator