KsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź książki „Cisza białego miasta”

Sukces powieści porównywany jest przez media do czytelniczego fenomenu „Cienia wiatru” Carlosa Ruiza Zafona, niezwykłą popularność przyniosły jej setki entuzjastycznych recenzji oraz tysiące pozytywnych ocen na Amazonie (4,6/5) i Goodreads (4,33/5). „Cisza białego miasta”, mroczny i złożony thriller Evy Garcíi Sáenz de Urturi, pojawi się w księgarniach już 27 lutego.

Mieszkańcami hiszpańskiej Vitorii wstrząsa wiadomość o podwójnym morderstwie, łudząco podobnym do brutalnych, seryjnych zbrodni sprzed dwudziestu lat. Do tego jeszcze na swoją pierwszą przepustkę z więzienia ma wkrótce wyjść skazany za tamte zabójstwa Tasio Ortiz de Zárate. Wracają obawy o bliskich i o własne życie, ludzi zaczyna ogarniać paraliżujący strach.

Unai López de Ayala, „Kraken”, śledczy specjalizujący się w profilowaniu kryminalnym, stara się zapobiec kolejnym zabójstwom. Jego metody śledcze nie podobają się Albie, podkomisarz, z którą utrzymuje dwuznaczne relacje… Czas działa jednak na ich niekorzyść, niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, a w śledztwie pojawia się coraz więcej zaskakujących zwrotów.

Seryjny morderca dbający o każdy szczegół makabrycznych zbrodni i profiler umiejący dotrzeć do najmroczniejszych zakamarków ludzkiego umysłu. Który wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko?

mecha1 Administrator