filmnews film

Josh Brolin dołącza do niesamowitej obsady Diuny

Portal TheWrap donosi, że nominowany do Oscara Josh Brolin, znany jako Thanos z Avengers: Wojna bez granic, dołączył do obsady Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve’a. Tym samym niesamowita obsada filmu twórcy Blade Runnera 2049 powiększyła się o kolejne znamienite nazwisko.

Poza Brolinem w obsadzie nowej Diuny już teraz znajdują się: Timothee Chalamet (Tamte dni, tamte noce), Oscar Isaac (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy), Zendya (Spider-Man: Homecoming), Javer Bardem (To nie jest kraj dla starych ludzi), Stellan Skarsgard (Thor), Rebeca Ferguson (Mission Impossible – Fallout), Charlotte Rampling (45 Years) i Dave Bautista (Strażnicy Galaktyki).

Będzie to kolejna, po nieudanym filmie Davida Lyncha i nigdy nie powstałej produkcji Alejandro Jodorowskiego, próba podejścia do kultowej prozy science-fiction Franka Herberta. Po realizacji ambitnych Nowego początku i Blade Runnera 2049 Denis Villeneuve wydaje się właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, ale na efekty przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

mecha1 Administrator