KsiążkiKsiążki nowości

Fantastyczne nowości od Novae Res

Wydawnictwo Novae Res prezentuje garść literackich nowości z gatunku fantasy i science fiction. Wśród nich m.in. druga część cyklu Macieja Jakubskiego i olbrzymi Uczeń nekromanty.

„Infamia” Maciek Jakubski

[Przez dekadę redaktor czasopisma o grach komputerowych CD-Action. Później współpracownik kilku portali o grach i piłce nożnej. W życiu codziennym pracuje u dewelopera, a po godzinach słucha death metalu.]

Druga część cyklu zapoczątkowanego przez powieść „Kolekcja pośmiertnych portretów” to elektryzujące połączenie horroru i pastiszu, działający na wyobraźnię gotycki klimat, szalone tempo akcji i mnóstwo czarnego humoru!

„Uczeń nekromanty” E. Raj

Młody chłopak, naznaczony od narodzin przerażającym piętnem, zostaje wzięty pod opiekę mrocznego maga. Rothgar, mistrz nekromancji, szkoli go w sztuce władzy nad nieumarłymi. Nie wie jednak, co drzemie w duszy niepokornego ucznia, obdarzonego potężną, zakazaną magią.

„Strażnicy” Anna K. Olszewska

W świecie, w którym istoty podobne ludziom zostały zepchnięte na skraj mapy, człowiek odmieniał świat nauką, technologią i pokusą pełnej władzy. Starzy bogowie mieli zostać zastąpieni przez nowy Kościół Jedynego Boga, a ostatni magowie nadal zaciekle walczyli o swoją pozycję u boku królów. Wtedy pojawili się Strażnicy strzegący ładu pomiędzy licznymi wymiarami. Tym razem jednak przybyli w prywatnej misji. Ich zadaniem było odnalezienie zaginionej dowódczyni kasty wojowników.

„Pusta ziemia” Bohdan Szymczak

[Inżynier chemik, informatyk, certyfikowany Project Manager. Zawodowo związany z informatyką. Obecnie zajmuje się sztuczną inteligencją.]

Pionierska wyprawa, mająca na celu eksplorację przestrzeni poza Układem Słonecznym, właśnie dobiega końca. Po siedemset pięćdziesięciu dwóch latach na ich rodzimej planecie zaszły wielkie zmiany. Pełen przygód i akcji futurologiczny obraz przyszłości naszej planety, który autor wywiódł z obserwacji i analizy współczesności.

„Dzień po…” Marek Braun

Jak daleko może zaprowadzić ludzkość żądza władzy i niekontrolowany postęp technologii? Pogoń za karierą i pieniędzmi ma nas wznieść na szczyt, ale czy zdajemy sobie sprawę, jak bolesny może być upadek? Kiedy nadejdzie atomowa apokalipsa, dotychczasowy porządek świata zostanie zburzony.

„Wczoraj dla dzisiaj” Ula Lynx

Mieszkańcy planety Carinie nie znają wojen ani głodu, doceniają piękno natury, a za najwyższe wartości uznają prawdę, dobro i miłość. Dzięki niezwykle zaawansowanemu postępowi technicznemu i ważnym odkryciom astronomicznym, Carynianie szykują się do ekspedycji na odległą planetę Vigor. Wierząc w powodzenie swojej misji, chcą dokładnie poznać warunki życia i zwyczaje Vigorian. Jednak to, co tam zastaną, przejdzie ich najśmielsze wyobrażenia…

mecha1 Administrator