KsiążkiKsiążki nowości

Kobiety mogą wypowiedzieć tylko 100 słów dziennie! Zapowiedź książki „Vox”

Okrzyknięta przez TIME’a „powieścią epoki #MeToo”. Mocna. Wzbudzająca emocje. Ważna. „Vox” to feministyczna dystopia o świecie rządzonym przez mężczyzn, w którym kobiety mogą wypowiedzieć tylko 100 słów dziennie. Premiera debiutanckiej książki Christiny Dalcher już 27 lutego nakładem wydawnictwa Muza.

Człowiek wypowiada dziennie około 16 tysięcy słów. Wyobraź sobie, że możesz powiedzieć ich tylko 100. Na ręku masz zaciśniętą metalową bransoletkę, która liczy twoje słowa. Przekroczenie limitu oznacza silny ładunek elektryczny wymierzony w dłoń. Nie mówisz i nie możesz pisać. Nie masz już dostępu do komputerów i książek. Nie pytasz dzieci, jak poszło w szkole. Nie wdajesz się w dyskusje. Nie masz możliwości sprzeciwu.

Wstrząsająca powieść uznanej neurolingwistki Christiny Dalcher „Vox” to bardzo ważny głos w świetle ogólnoświatowych dyskusji o prawach kobiet. Pokazuje, jak mógłby wyglądać świat, w którym króluje skrajna dyskryminacja, a także przypomina, dlaczego dzisiaj powinniśmy mówić na ten temat głośniej i więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Christina Dalcher — neurolingwistka i językoznawczyni. Otrzymała doktorat z lingwistyki teoretycznej na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, wykładała na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Anglii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jej opowiadania i flash fiction pojawiły się w ponad stu czasopismach na całym świecie.

mecha1 Administrator