Książkirecenzja książka

Nowe Przygody Kubusia Puchatka – recenzja nowej książki

Gdy Alan Aleksander Milne w 1926 roku stworzył postać Kubusia Puchatka (Winnie the Pooh), nie sądził chyba, że prawie sto lat później miś o bardzo małym rozumku będzie jednym z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów na świecie, a postacie ze stumilowego lasu będą występować w licznych książkach, wierszach, filmach animowanych i fabularnych.

Milne jest autorem dwóch pozycji o przygodach wielkiego wielbiciela miodku. Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka doczekały się jednak jednej oficjalnej kontynuacji, która niedawno ponownie trafiła na rynek wydawniczy za sprawą wydawnictwa Znak Emotikon. Nowe przygody Kubusia Puchatka, napisane przez czterech autorów, stają się okazją do ponownego spotkania z niesamowitymi bohaterami, którzy wychowywali kolejne pokolenia młodych czytelników.

Autorzy serwują czytelnikom nowe, barwne przygody, będące nie tylko lekcją wielkiej przyjaźni, ale również ukazujące siłę dziecięcej wyobraźni. Wspaniała zabawa gwarantowana, szczególnie że Kubuś doświadcza wielu pozytywnie zakręconych sytuacji. Pewnego razu spotyka na swojej drodze pingwina, a innym razem postanawia poszukać przyprawy Nilu. Gdy Krzyś opowiada mu o smoku, Kubuś za bardzo bierze to do siebie, ale co z tego wyniknie, musicie przekonać się sami.
 

Jest w tych historiach duch pierwowzoru. Opowiadania trafiają do najmłodszych. Uczą i bawią. Wciągają w swojej prostocie, ale nie rażą infantylizmem. To jest cały urok przygód Kubusia Puchatka. Choć z jednej strony wydawać się mogą absurdalne, to z drugiej potrafią przekazać dzieciom wiele pozytywnych wartości.

Nowe Przygody Kubusia Puchatka to wciągająca lektura, która dzieciom i dorosłym pozwoli spędzić kilka wspólnych godzin. Młodzi czytelnicy mogą odkryć wspaniałego bohatera, a dorośli wybiorą się w podróż w czasie, do lat swojego dzieciństwa i przypomną sobie lata młodości.

Nowe Przygody Kubusia Puchatka
Autorzy: Brian Sibley, Kate Saunders, Paul Bright, Jeanne Willis
Tłumaczenie: Michał Rusinek
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Gatunek: literatura dziecięca
Data wydania: listopad 2018

 

 

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu:

 

http://www.wydawnictwoznak.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.