Książkirecenzja książka

Bolek i Lolek. Zupełnie Nowe Przygody

Kto z nas nie zna kultowych bohaterów jednego z najsłynniejszych polskich seriali animowanych – Bolka i Lolka? Pierwszy raz na ekranie pojawili się w1962 roku i na przestrzeni lat zdobyli olbrzymią popularność wśród małych widzów. Ich sława na małym ekranie szybko przeniosła się również na książki i komiksy. Niedawno Zupełnie Nowe Przygody słynnych bohaterów ukazały się nakładem Wydawnictwa Znak. Autorką tej wersji przygód Bolka i Lolka jest Karolina Macios.

Najnowsza książka to zbiór piętnastu historii, które nie tylko wciągną młodych czytelników, ale też rozbawią. Wydarzenia, w których biorą udział Bolek i Lolek są dramatyczne i zabawne. Pozwalają czytelnikom nie tylko dobrze się bawić, ale wyciągać pewne wnioski. Stanowią swojego rodzaju przestrogę przed wieloma nieodpowiednimi zachowaniami. Nauka, która z nich płynie jest łatwo przyswajalna i przedstawiona w sposób bardzo obrazowy.
Bolek i Lolek poznają nową koleżankę, która wprowadza ich w świat Minecrafta. Tracąc poczucie czasu, nie dopełniają swoich domowych obowiązków, co oczywiście wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Jakby tego było mało, znika sam Święty Mikołaj, którego poszukiwania podejmują się bohaterowie, pokazując również jak powinno się zdrowo odżywiać. We śnie muszą walczyć z potworami, a ich sąsiad okazuje się być wampirem.

To tylko część przygód, w których udział biorą Bolek i Lolek. Wszystkie jednak są niesamowite, barwne i trzymające w napięciu. Wspaniałą ozdobą i wartością dodaną książeczki są piękne ilustracje autorstwa Sary Szewczyk, które idealnie oddają klimat przedstawionych opowieści.

Bolek i Lolek. Zupełnie Nowe Przygody to gwarancja dobrej zabawy nie tylko dla najmłodszych. To również swojego rodzaju wehikuł czasu dla dorosłych, którzy wychowali się na ich telewizyjnych przygodach małych bohaterów. Może być to zatem fascynująca lektura łącząca pokolenia. Polecam.

Bolek i Lolek. Zupełnie Nowe Przygody
Autorka: Karolina Macios
Ilustracje: Sara Szewczyk
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Gatunek: opowieści dla dzieci
Data wydania: 26 listopada 2018

 

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu:

 

http://www.wydawnictwoznak.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.