Książkirecenzja książka

Witold Czuksanow. Wpływ Księżyca 2019

Poradnik ogrodniczy autorstwa Witolda Czuksanowa ukazuje się co roku. Najnowsza książka Wpływ Księżyca 2019 skupia się wokół tematu ogrodu bio. Wątek bardzo popularny w dzisiejszych czasach. Czy jednak można prowadzić przydomowe uprawy bez stosowania chemii? Autor twierdzi, że tak, choć sprawa nie jest wcale prosta.

Oczywiście promowanie ekologicznego prowadzenia naszych ogrodów i rabat z warzywami jest tylko punktem wyjścia w planowaniu naszych prac ogrodniczych na cały przyszły rok. W schematyczny i zaplanowany sposób autor krok po kroku, dzień po dniu, przedstawia kolejne działania, które mogą usprawnić prace w naszych ogrodach. Rozdziały są podzielone na miesiące, a każdy miesiąc zawiera mnóstwo ciekawostek i działań, które należy wykonać aby jak najlepiej usprawnić sobie pracę w ogrodzie.

Oczywiście autor skupia się w głównej mierze na stosowaniu naturalnych składników. Pokazuje jak najlepiej korzystać z kompostu i czy lepiej samemu go wykonać, czy kupić gotowy. Podobnie z tzw. gnojówkami z pokrzyw. W kilku konkretnych zdaniach przedstawione jest jak najlepiej wykorzystać i kiedy stosować przygotowany nawóz. Poza tym dowiemy się jak w naturalny sposób walczyć z insektami i ślimakami oraz uniknąć gryzoni w ogrodach. Pozostałe elementy to głównie porady dotyczące kolejności poszczególnych prac, które trzeba wykonać w ogrodach w poszczególnych miesiącach.

Wpływ Księżyca 2019 to kolejna odsłona kalendarza ogrodnika, zawierająca mnóstwo ciekawych porad ukazanych w krótki i jasny sposób. Poza tym publikacja zwiera kilka ciekawych przepisów kulinarnych z wykorzystaniem warzyw z naszego ogrodu. Najciekawsze jest jednak to, że całoroczne prace ukazane są przez pryzmat naturalnych sposobów w walce z chorobami i szkodnikami, z czym wielu amatorów ogrodnictwa może mieć spore problemy.

Wpływ Księżyca 2019
Poradnik Ogrodniczy z kalendarzem na cały rok
Autor: Witold Czuksanow
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Gatunek: poradnik
Data wydania: październik 2018

 

 

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Zysk

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.