hotKsiążkiKsiążki nowościpatronat

Patronat MK: „Definicja strachu” Michała Wróblewskiego

Już pod koniec listopada swoją premierę będzie miała debiutancka powieść Michała Wróblewskiego Definicja Strachu. To historia dziennikarza śledczego Ethana Nero, który otrzymuje zlecenie od poczytnego, angielskiego wydawnictwa. Jeszcze tego samego popołudnia płynie na Dale, mglistą i tajemniczą wyspę u wybrzeży francuskiej Normandii.

Mechaniczna Kulturacja z radością obejmuje ten tytuł swoim patronatem. Jeśli jesteście ciekawi tego tytułu, to jeszcze przed premierą możecie przeczytać fragment na stronie autora – TUTAJ.

Dziennikarz wraca do niewyjaśnionej sprawy sprzed pięciu lat, kiedy ocean wyrzucił na brzeg ciało młodej turystki, Lucy Atkinson. Jest przekonany, że symbol wypalony na ciele dziewczyny wyklucza utonięcie – oficjalną przyczynę śmierci.

Nero postanawia przyjrzeć się sprawie Atkinson i rzucić nowe światło na dotychczasowe dochodzenie. Będzie to dla niego kolejna próba rozprawienia się z poczuciem winy za błędy przeszłości. W trakcie śledztwa odkryje, że senne miasteczko i jego mieszkańcy bardzo niechętnie dzielą się swoimi sekretami, a tragedia, która rozegrała się na Dale, sięga głęboko do zgniłych korzeni wyspy.

– Nad „Definicją strachu” pracowałem od momentu, gdy pokochałem kryminały i thrillery. Pochłaniałem książki i filmy, a w głowie kiełkował pomysł na własną fabułę. Znów zacząłem pisać — o każdej porze, w każdym miejscu, na wszystkim co miałem pod ręką: na świstkach papieru, w notesie, na telefonie. W przerwach między obowiązkami zawodowymi, szukałem inspirujących wydarzeń, imion bohaterów, ciekawych miejsc. Wracałem do domu i przy mocnej kawie pisałem do późnych godzin. Zapragnąłem podzielić się historią, którą stworzyłem, chciałem żeby czytelnicy zobaczyli miejsca z mojej wyobraźni, poczuli emocje, które ja czułem – przekonuje autor.

mecha1 Administrator