KsiążkiKsiążki nowości

Thomas Sjöberg autor biografii INGMAR GERGMAN. MIŁOŚĆ, SEX I ZDRADA w Polsce

Thomas Sjöberg, autor biografii INGMAR GERGMAN. MIŁOŚĆ, SEX I ZDRADA, odwiedzi Polskę już w przyszły weekend. Wydawnictwo Albatros zaprasza czytelników na spotkania z pisarzem w Warszawie i Krakowie:

Warszawa – Kino Muranów – Sobota 27 października 2018

Kraków – Kino Pod Baranami – Niedziela 28 października 2018 – Godzina 15.00

Tych, którym zależy na osobistym spotkaniu z pisarzem organizatorzy zapraszają dodatkowo do Krakowa na godzinę 13:00 na stoisko Księgarń Świat Książki (C49), gdzie Thomas Sjöberg będzie podpisywał biografię Ingmara Bergmana „Ingmar Bergman. Miłość sex i zdrada”.

Thomas Sjöberg, urodzony w 1958 roku szwedzki pisarz i dziennikarz. Karierę dziennikarską rozpoczął pod koniec lat 70. XX wieku. Przez kilka lat współpracował z redakcjami dzienników „Expressen”, „Aftonbladet”, „Sydsvenska Dagbladet” i „Dagens Nyheter”. W połowie lat 80., już jako dziennikarz niezależny, rozpoczął współpracę z popularnymi magazynami, m.in. „Nöjesguiden” i „Elle”. Zarówno jako dziennikarz prasowy, jak i jako autor biografii, Sjöberg specjalizuje się w pisaniu o znanych Szwedach, takich jak Berth Milton (biznesmen, właściciel prywatnego pornograficznego imperium medialnego), Pierre Schori (polityk i dyplomata, bliski współpracownik zamordowanego premiera Olofa Palmego), Sven-Göran Eriksson (trener piłkarski), Lennart Hyland (twórca IKEI), Jannike Björling była dziewczyna tenisisty Björna Borga) czy Ingmar Bergman (najsłynniejszy reżyser i „towar eksportowy” Szwecji).

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.