KsiążkiKsiążki nowości

Seweryn i Żmijewski polecają „Zamieć” Adama Cioczka

„Zamieć’ przedstawia losy trzech osób, które nagle znikają w tajemniczych okolicznościach. Autor stara się rozszyfrować powody zniknięcia zaginionych i portretuje losy ich bliskich. To psychologiczna powieść z kryminalną akcją, której premiera planowana jest na 7 listopada 2018.

„Zamieć” Adama Cioczka mnie zachwyciła. Lubię gubić się w zamieci jego bohaterów. Dobrze się tam czuję. W zamieci pragnienia autentyzmu i spełnienia. Pragnienia wolności. Ludzie, których spotykam w tej zamieci są tajemnicą. Jak każdy z nas” – Andrzej Seweryn

Przeczytałem „Zamieć” z zapartym tchem. Jest to książka, która pochłania czytelnika już od pierwszych zdań. Sposób prowadzenia narracji i sprawność, z jaką Adam Cioczek przeprowadza nas przez kolejne punkty zwrotne, nie pozwala oderwać się od lektury. Każdy kolejny rozdział tej wielowątkowej historii, ujawnia tajemnice, z którymi autor niezwykle umiejętnie i błyskotliwie konfrontuje swoich bohaterów. Jednocześnie z wielkim wyczuciem opisuje ich rozterki duchowe, prowokując czytelnika do głębokiej i wnikliwej refleksji – Artur Żmijewski.

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.