KsiążkiKsiążki nowości

Październikowe nowości Wydawnictwa Sonia Draga

Wydawnictwo Sonia Draga prezentuje literackie nowości października. Nie zabraknie literatury współczesnej, wciągających kryminałów i prozy dla pań. Wśród nich m.in. Berta Isla Javiera Mariasa i Obsesyjna miłość Eleny Ferrante.

3 października:

Berta Isla – Javier Maras

Prawdopodobnie najlepsza jak dotąd powieść Javiera Maríasa, doceniona na całym świecie. Historia pewnego oczekiwania i przemiany, a także kruchości i uporu, które towarzyszą miłości skazanej na ukrywanie prawdy. I znów Javier Marías dał nam wyjątkową powieść. Sięgając najwyższych rejestrów literackiej jakości, talent pisarza nie zawodzi ani nie ogranicza się do wypracowanych już dróg [El Periódico].

 

 

17 października:

Ja, Deprawoator – Józef Hen
Sztuka tracenia – Alice Zeniter

Chłopcy z Paranzy – Roberto Saviano

Roberto Saviano, autor bestsellerowej Gomorry, powraca do rodzinnego miasta w powieści o wojnach gangów i młodych mężczyznach pragnących zawładnąć mrocznym podziemiem Neapolu.

Z przejmującą szczerością, która cechuje prawdziwych pisarzy, Saviano opowiada historię o zawziętym i smutnym sercu Neapolu [Elena Ferrante].

 

 

Pogrzebany – Jussi Adler-Olsen

V tom serii o Departamencie Q. Jussi Adler-Olsen będzie gościem Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie!

Śledztwo prowadzące do korupcji w sektorze bankowym, szwindlu na poziomie ministerialnym i odległej afrykańskiej dżungli…

 

 

Patrioci – Pascal Egman
Sztokholm 1973 – Niklas Natt och Dag

Dziennik mojego zniknięcia – Camilla Grebe

Mroczny i niezwykle emocjonujący thriller o powtarzanych raz po raz kłamstwach, w które z czasem decydujemy się wierzyć.

Książka została uhonorowana Szklanym Kluczem, nagrodą przyznawaną co roku pisarzowi z kraju nordyckiego za najlepszą powieść kryminalną (laureatami są m.in. Stieg Larsson, Jo Nesbø, Henning Mankell), oraz okrzyknięta przez Szwedzką Akademię Kryminału najlepszą książką 2017 roku.

 

 

24 października:

Mr Gwyn – Alessandro Baricco

Jasper Gwyn jest pisarzem. Mieszka w Londynie i najprawdopodobniej kocha życie. W pewnym momencie ogarnia go nagłe pragnienie, by skończyć. Być może skończyć z pisaniem, ale on nie przeżywa kryzysu, który zazwyczaj dopada pozbawionych natchnienia autorów. Jasper Gwyn chce zmienić pespektywę, dotrzeć do jądra magii. Wspiera go w tym i pomaga mu dziewczyna, która ze wściekłym oddaniem gromadzi to, co stopniowo staje się tajemnicą Gwyna. Alessandro Baricco krokiem pewnym i swobodnym człowieka znającego i kochającego drogi, po których zmierza, zanurza się w meandry tej tajemnicy. Tworzy dwie wspaniałe postaci, które w połowie powieści przekazują sobie pałeczkę, i choć to Mr Gwyn rozdaje karty, zadaniem dziewczyny jest odtworzyć sekwencję jego sekretów i dotrzeć do odważnych i zaskakujących wniosków.

31 października:

Obsesyjna miłość – Elena Ferrante

Jedna z najważniejszych i najbardziej oryginalnych współczesnych powieści, która ujawniła talent Eleny Ferrante. Historia relacji matki i córki opowiedziana bezlitośnie i z wielką pasją. Już od listopada w HBO GO serial na podstawie cyklu.

 

 

 

Odziedziczone zło -Yrsa Sigurdardottir
Ultima – L.S. Hilton
Przerwa – Marian Keyes

mecha1 Administrator