filmnews film

„Dusza i ciało” oraz „The Place” już na DVD

Aurora Films właśnie wypuściła na rynek dwa przeboje kinowe tego roku. Do sprzedaży trafiły nominowany do Oscara 2018 węgierski film „Dusza i ciało” oraz thriller psychologiczny w reżyserii Paolo Genovese „The Place”. Oba tytuły dostępne są w sieci sklepów Media Markt oraz na Allegro.

Dusza i ciało – NASZA RECENZJA

Pokazywany na wielu światowych festiwalach obraz, obsypany został wieloma nagrodami, w tym nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na 67. MFF w Berlinie czy Złotą Żabą na Camerimage. Film był również nominowany do OSCARA 2018 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny oraz otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszej Aktorki.

„Dusza i ciało” to bardzo oryginalna historia miłosna, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji. Mária (Alexandra Borbély) zaczyna pracę jako kontroler jakości w rzeźni w Budapeszcie. Jest młodą dziewczyną, obdarzoną genialną pamięcią, skrytą i bardzo zamkniętą w sobie. Z rosnącą fascynacją obserwuje ją Endre (Morcsányi Géza), dyrektor finansowy firmy. Dwoje bohaterów łączy uczucie, którego nie potrafią wyrazić w świecie rzeczywistym. Uda im się to dopiero w snach, gdzie spotkają się pod postaciami łani i jelenia.

The Place:

THE PLACE” to kolejny film twórców „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, w którym ponownie wzięte są pod lupę moralność, a także mroczne tajemnice ludzkiej duszy.

W filmie powracają także aktorzy znani z „Dobrze się kłamie…” jak Valerio Mastandrea, Marco Giallini i Alba Rohrwacher, a dołącza do nich m.in. gwiazda mafijnego serialu „Suburra” oraz „Neapolu spowitego tajemnicą”, Alessandro Borghi.
Damian Drabik Administrator

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.