KsiążkiKsiążki nowości

Mock. Pojedynek – nowy kryminał Marka Krajewskiego

W przyszłym roku będziemy obchodzili 20-lecie twórczości Marka Krajewskiego – ojca chrzestnego polskiego kryminału, mistrza w swoim gatunku, który od lat wiernie idzie swoją drogą. Proszę się jednak nie obawiać, na nową książkę autora nie musimy czekać aż do przyszłego roku. Już za dwa tygodnie, 22 sierpnia, ukaże się Mock. Pojedynek – najnowsza powieść kryminalna Marka Krajewskiego.

To książka zarówno dla fanów bestsellerowej serii z Eberhardem Mockiem w roli głównej, jak i dla tych, którzy jeszcze nie znają twórczości Marka Krajewskiego – od tej historii wszystko się zaczyna.

Breslau, 1905. Życie Eberharda Mocka – syna ubogiego szewca z Wałbrzycha – toczy się w murach uniwersytetu i w brudnych, wilgotnych zaułkach wielkiego miasta. Trawiony niedostatkiem i wzgardzony przez innych studentów, ukojenia szuka w studiowaniu dźwięcznych łacińskich kadencji, a rozrywki – w kuflu taniego piwa i w ramionach sprzedajnych dziewcząt.

Kiedy wydziałem filozoficznym wstrząsną kolejne samobójstwa wykładowców, a w jego życiu pojawi się tajemnicza rosyjska studentka, Mock przekona się, że zło może kryć się wszędzie – i pod podbitymi gronostajem togami profesorów, i w brudnych wychodkach plugawych dzielnic. Jeszcze nie wie, że wkracza na drogę, z której nie ma powrotu.

Marek Krajewski – autor szesnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza.

Autor w ramach trasy promocyjnej Marek Krajewski odwiedzi następujące miasta:

20 sierpnia – WROCŁAW, Empik Renoma (PRZEDPREMIERA)

22 sierpnia – WARSZAWA, Empik Junior

28 sierpnia – POZNAŃ, Empik Ratajczaka

29 sierpnia – KRAKÓW, Empik Bonarka

30 sierpnia – RZESZÓW, CH Galeria Rzeszów
Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.