hotKsiążkiKsiążki nowościpatronat

Patronat MK: „Ostatni worek cementu” Mateusza Wieczorka

Już 17 sierpnia swoją premierę będzie miała nowa powieść Mateusza WieczorkaOstatni worek cementu. Autor, który w ubiegłym roku zadebiutował książką 66 dusz, tym razem przedstawia tragikomiczną opowieść o śmiertelnie poważnych ludziach w jeszcze poważniejszych tarapatach. Pozycja ukaże się nakładem Wydawnictwa Novae Res, a Mechaniczna Kulturacja z radością obejmuje tytuł swoim patronatem.

Pewnego dnia Colton Avila, młody pracownik agencji ubezpieczeniowej, przypadkowo trafia w sam środek wojny mafijnej. Tak właśnie będzie wyglądał początek końca jego dotychczasowego, spokojnego życia… Chłopak musi błyskawicznie dostosować się do panujących w tym światku bezwzględnych reguł, by stać się profesjonalnym płatnym zabójcą. Szyta grubymi nićmi intryga, w którą właśnie został wplątany, ma pomóc bossowi Hugonowi Wellsowi wrócić na szczyt. Może się to jednak okazać dużo trudniejsze, niż początkowo się wydaje…

W tej tragikomicznej opowieści pełnej najczarniejszego humoru spod znaku Tarantino, mafijny światek jednocześnie fascynuje, śmieszy i przeraża. Kim tak naprawdę jest Colton, a kim jego ofiary? Skąd się wziął prześladujący go, niewidzialny Ethan? Kto wyjdzie z tej krwawej wojny cało, a kto okaże się największym przegranym?

mecha1 Administrator