news serialserial

„Terror” powróci z 2. sezonem. Polska premiera wyłącznie na kanale AMC

AMC ogłosiło, że popularny i ceniony przez krytyków Terror powróci z 2. sezonem. Akcja kolejnej części serialu rozgrywać się będzie podczas II wojny światowej i skupi się na niepokojącym widmie, które podąża za japońsko–amerykańską społecznością z jej domu w Południowej Kalifornii, aż do obozów jenieckich stworzonych na Pacyfiku podczas wojny.

2. sezon serialu jest współtworzony i produkowany przez Alexandra Woo („Czysta krew”), który pełni również rolę showrunnera, i Maxa Borensteina („Kong: Wyspa czaszki”, „Godzilla”). Premiera 2. sezonu serialowej antologii planowana jest na 2019 rok i składać się będzie z dziesięciu odcinków.

1. sezon „Terroru” to druga najpopularniejsza produkcja wśród nowości serialowych i jeden z dziesięciu najlepszych seriali w bieżącym sezonie telewizyjnym w amerykańskiej telewizji kablowej.




– Jestem zaszczycony, że mogę opowiedzieć historię osadzoną w tym niezwykłym czasie – powiedział Woo. Mamy nadzieję pokazać skrajny terror tych historycznych wydarzeń w sposób, który wydaje się nowoczesny i odpowiedni w obecnych realiach. A perspektywa zrobienia tego z udziałem aktorów w większości azjatyckiego i azjatycko-amerykańskiego pochodzenia jest ekscytująca, a jednocześnie napełnia pokorą.

ZOBACZ NASZĄ RECENZJĘ PIERWSZEGO SEZONU SERIALU!

Krzysztof Strzelecki

Filmowy malkontent. W kinie docenia wyrazisty styl. Uwielbia kino Tima Burtona, Guillermo del Toro czy Wesa Andersona.