KsiążkiKsiążki nowości

Nowości Wydawnictwa Zysk

Wydawnictwo Zysk i S-ka prezentuje cztery czerwcowe nowości literackie. James Gleick zaprasza do odkrycia nowej teorii w tytule „Chaos. Narodziny nowej nauki”, a Antoni Ferdynand Ossendowski swoją „Wędrówką w świat” do dalekomorskiej podróży. Proponujemy również świetny i świeży debiut Doroty Pasek „Czas gniazdowania” oraz klasyczną powieść „Mgły Avalonu”.

James Gleick – Chaos. Narodziny nowej nauki

Format: 135 x 205 mm
Stron: 404
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Piotr Jaśkowski
Wydanie: wyd. 2
ISBN: 978-83-8116-320-0
Premiera: 04.06.2018
Sugerowana cena det.: 55,00 zł

Współczesne badania chaosu zaczynają się w latach sześćdziesiątych XX wieku od odkrycia, że zupełnie proste równania matematyczne mogą modelować układy w każdym calu tak gwałtowne jak wodospady. Drobne różnice wyjściowe mogą szybko przekształcić się w potężne różnice końcowe. Zjawisko to otrzymało nazwę: wrażliwość na warunki początkowe. W pogodzie na przykład manifestuje się to w zjawisku żartobliwie nazwanym efektem motyla: motyl wywołujący dziś fale powietrza w Pekinie może być przyczyną huraganu w następnym miesiącu w Nowym Jorku. Kiedy badacze chaosu zaczęli myśleć o genealogii swej nowej nauki, znaleźli wiele intelektualnych śladów z przeszłości. Ale jedno było jasne: dla fizyków i matematyków prowadzących tę rewolucję w myśleniu
punktem wyjścia był efekt motyla.

Książka Jamesa Gleicka opisuje narodziny tej nowej nauki, która widzi porządek tam, gdzie dotychczas obserwowano tylko przypadek, nieład i nieprzewidywalność, czyli chaos. Jak mówi Douglas Hofstadter, „Okazuje się, że tajemniczy typ chaosu czai się tuż za fasadą porządku – i co więcej, głęboko wewnątrz chaosu czai się jeszcze bardziej tajemniczy typ porządku”.

Antoni Ferdynand Ossendowski – Wędrówka w świat

Format: 140 x 205 mm
Stron: 208
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Podróże Retro
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-383-5
Premiera: 04.06.2018
Sugerowana cena det.: 29,90 zł

Opowieść o egzotycznych odległych krainach i morskich wyprawach

Wojtek, młody chłopak, po śmierci ojca rybaka, którego zabrało morze, opuszcza rodzinny dom. Nie mając żadnego fachu w ręku i środków do życia, zaciąga się na „Fennię”, stary statek handlowy. Podczas dalekomorskich wypraw zwiedza różne kontynenty, poznaje ich mieszkańców, nieznane kultury i obyczaje. Zdobywa nowe doświadczenia, które pomagają mu zrozumieć świat i samego siebie.

Dorota Pasek – Czas gniazdowania

Format: 140 x 205 mm
Stron: 336
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-364-4
Premiera: 04.06.2018
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

Jeden dzień, który zmienił wszystko Sara ma trzy domy. W jednym mieszka. Do drugiego ucieka w chwilach rozpaczy. O trzecim marzy. Na wprost łóżka Sary wisi ślubna sukienka, której już nigdy nie włoży. Niespodziewanie do jednego z domów wprowadza się Grzegorz.

Marion Zimmer Bradley – Mgły Avalonu

Format: 155 x 235 mm
Stron: 1160
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Dagmara Chojnacka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-352-1
Premiera: 04.06.2018
Sugerowana cena det.: 69,00 zł

Magiczna legenda Króla Artura, opowiedziana z perspektywy kobiet, które dzierżyły władzę zza tronu

Albowiem, tak jak mówię, zmienił się sam świat. Był taki czas, kiedy wędrowiec, jeśli miał ochotę i znał choćby kilka tajemnic, mógł wypłynąć łodzią na Morze Lata i dotrzeć nie do Glastonbury pełnego mnichów, lecz do Świętej Wyspy Avalon. W tamtych czasach wrota łączące światy unosiły się we mgle i otwierały się wedle woli i myśli wędrowca…

mecha1 Administrator