filmnews film

Będą dwa różne filmy o Jokerze od Warner Bros?

Wygląda na to, że a najbliższym czasie zobaczymy dwa odrębne filmy o Jokerze z dwoma różnymi aktorami. Od jakiegoś czasu mówi się bowiem o autonomicznym filmie w reżyserii Todda Phillipsa (Kac Vegas), który nie będzie wchodził w skład kinowego uniwersum DC (główną postać być może zagra Joaquin Phoenix). Samo uniwersum radzi sobie kiepsko, a producenci ewidentnie nie mają pomysłu, jak dalej je rozwijać.

Tymczasem Variety podaje, że jednym z takich pomysłów ma być osobny spin-off o przygodach Jokera, w którego wcieli się Jared Leto znany z Legionu Samobójców. Aktor miałby być również producentem, co pozwoliłoby mu rozwinąć postać, którą jego zdaniem spłaszczono w wymienionym filmie.

Jeśli te doniesienia by się potwierdziły, moglibyśmy niebawem oglądać dwie odrębne produkcje o najsłynniejszym łotrze Detective Comics, z różnymi aktorami i nie mające między sobą związku. To chyba najdobitniej świadczy o kłopotach Warner Bros w kwestii DC.
Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.