hotKsiążkirecenzja książka

Żona Między Nami – recenzja przedpremierowa

Żona Między Nami to powieść suspensu, która zgłębia złożoność małżeństwa i niebezpieczne prawdy, które ignorujemy w imię miłości. Kiedy zaczyna się czytać tę książkę, robi się mnóstwo założeń. Zakładamy, że czytamy o zazdrosnej żonie i jej obsesji na punkcie kobiety, która ją zastąpiła. Zakładamy, że czytamy o kobiecie, która zamierza wyjść za mąż za człowieka, którego kocha. Zakładamy, że pierwsza żona była katastrofą i mąż się jej pozbył. Zakładamy, że poznaliśmy motywy, historie i anatomię relacji. Niestety, w tym przypadku takie założenia z góry kończą się niepowodzeniem.

Żona Między Nami, to historia, która od stycznia tego roku jest w ścisłej czołówce bestsellerów New York Timesa. Uznana za jeden z najgłośniejszych thrillerów tego okresu. Nic więc dziwnego, że wreszcie trafiła również na półki księgarń w Polsce, a to za sprawą wydawnictwa Zysk i S-ka.

Bohaterką tej niecodziennej historii jest Vanessa Thompson, która zrezygnowała z pracy oraz nowojorskich przyjaciół. Stało się tak gdy wyszła Richarda, menadżera w funduszu hedigngowym. Na początku ich małżeństwo jest jedną wielką sielanką. Vanessa nie może uwierzyć jak ogromne szczęście ja spotkało. Związek z czasem się jednak rozpada, a Richard wiąże się z dużo młodszą kobietą – Nellie. Vanessa nie może pogodzić się z utratą męża.
Żona Między Nami zasadniczo sprowadza się do książki pełnej zwrotów akcji. Nie zakładaj niczego, ostrzega. Duża część fabuły jest cicha i spokojna, co jednak wiąże się z mnóstwem emocji wiszących w powietrzu. Następnie pojawia się szok i niedowierzanie, którego doświadczamy, gdy autorki zaczynają wyciągać na wierzch niespodzianki.

Powieść czyta się szybko, ponieważ rozdziały są bardzo krótkie. Przystępny styl i dobrze napisane dialogi też pozytywnie wpływają na odbiór tej historii. W trakcie lektury, oprócz pewnych oczywistych, aczkolwiek często mylących treści, pojawia się mnóstwo drobnych wskazówek, które dopiero na sam koniec pozwalają zrozumieć co autorki chciały nam przekazać. A wszystko jest tu napisane, jak kawałki układanki, którą należy tylko dobrze poskładać.

Żona Między Nami to błyskotliwa i trzymająca w napięciu historia, która gra na emocjach i zmusza do ferowania pewnych wyroków. Jak się okazuje – mylnych. Nie jest to jednak opowieść, która by odmieniła oblicze gatunku, czy wprowadzała jakieś nowe elementy do niego. Niemniej autorki wykreowały kawał porządnej lektury, która rewelacyjnie sprawdzi się jako wakacyjna książka.

Żona Między Nami
Autorki: Sarah Pekkanen, Greer Hendricks
Tłumaczenie: Marta Faber
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Gatunek: thriller
Data wydania: 21 maja 2018

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Zysk

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.