KsiążkiKsiążki nowości

„Wojna Światów” od Wydawnictwa Vesper

Wydawnictwo Vesper uwielbia rozpieszczać czytelników oferując klasyki literatury w nowym, fantastycznym wydaniu. Na ten rok zapowiedziano m.in. opowiadania Grabińskiego i kultowy Omen. Tymczasem już wkrótce będziemy mieli okazję przeczytać klasyczną Wojnę Światów H.G. Wellsa z ilustracjami Alvima Correy.

Będzie to ekskluzywne wydanie wzbogacone o komplet słynnych, niezwykle klimatycznych i sugestywnych ilustracji, jakie do pierwszego belgijskiego wydania powieści z 1906 roku, stworzył brazylijski artysta Henrique Alvim Corrêa. Książka pojawi się w księgarniach na początku maja.

Klasyczna powieść science fiction, pierwotnie wydana pod koniec XIX wieku, tutaj we współczesnym tłumaczeniu i z licznymi ilustracjami. Kilkakrotnie ekranizowana (m.in. przez Stevena Spielberga), a w roku 1938 przerobiona przez Orsona Wellesa na słuchowisko radiowe, którego emisja przeszła do historii. Czytana po latach okazuje się dziełem profetycznym, stanowiącym swoistą zapowiedź XX-wiecznych wojen światowych. Jak zachowują się ludzie – zarówno jednostki, jak i całe społeczności – w obliczu inwazji, która grozi masową zagładą? Kim jesteśmy dla najeźdźców i kim oni są dla nas? Jaką rolę odgrywają w tym nowe technologie? I co może nas uratować? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Herbert George Wells w sposób wciąż atrakcyjny dla współczesnego czytelnika, a powszechne już chyba poczucie niepokoju, niepewności i zagrożenia sprawia, że Wojnę światów odbieramy jako powieść ciekawą i aktualną również w XXI wieku.

Autor: Herbert George Wells
Tłumacz: Lesław Haliński
format: 140×205 mm
stron: 216
ISBN 978-83-7731-286-5
Kod EAN 978837731286-5
Cena detal. 23,90 zł
Oprawa twarda!
Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.