„That Jazz” – nietypowa opowieść o dojrzewaniu

„Świat 15-letniej Diany wywraca się do góry nogami, gdy poznaje taniec jazzowy i swoją zmysłową choreografkę Magdę. Walczy z czasem i matką, by jak najbardziej zbliżyć się do nauczycielki. Nieoczekiwanie odkrywa w sobie demona scenicznego.”

Chcielibyście zobaczyć taki film? Być może niedługo będziecie mieli okazję. Wszystko za sprawą młodej ale już docenionej reżyser, Aleksandry Wysockiej, twórczyni festiwalowych krótkich form („5 minut” Oficjalna Selekcja Short Waves Festival, „Fraga” Zwycięzca Fisheye Festival), która przy wsparciu producentów, zgranej ekipy młodych ludzi oraz odbiorców, którzy zechcą produkcję wesprzeć, zamierza nakręcić film „That Jazz”. A my z dumą informujemy, że obejmiemy projekt patronatem medialnym.

Opis filmu: Diana jest nieśmiałą nastolatką, która wieczorami podgląda życie swoich sąsiadów. Mieszka z Matką – pielęgniarką w blokach rodem z „Dekalogu” Kieślowskiego. Jej życie wywraca się do góry nogami, gdy zapisuje się na zajęcia broadway jazzu w szkole tańca. Tam poznaje kobiecą i zmysłową choreografkę Magdę (35 lat). Od tej chwili walczy z czasem i kontrolą matki, by być jak najbliżej instruktorki. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że taniec, którego uczy się na zajęciach – układ do piosenki „All that jazz” – przemienia ją samą w kobietę.

To była też moja historia. Zaczęła się, gdy miałam 14 lat i zaczęłam chodzić na zajęcia tańca w Operze Wrocławskiej. Po zrzuceniu plecaka i szkolnego mundurka ubierałam czarne body baletowe i baletki jazzowe. Świat zmianiał się w ciągu sekundy. Do napisania scenariusza zainspirowały mnie słowa Andrzeja Wajdy „Zaprowadź mnie swoim scenariuszem tam, gdzie jeszcze nigdy nie byłem”. Postanowiłam nie szukać daleko tematu filmu ale opowiedzieć, jak taniec pomógł mi zmienić się z szarej myszki w artystkę – twierdzi reżyser filmu, Aleksandra Wysocka.

Już wkrótce na portalu Polak Potrafi wystartuje kampania, podczas której twórcy będą zbierać fundusze na realizację projektu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na na produkcję filmu: koszty oświetlenia, paliwa, wynajmu lokacji, częściowe wynagrodzenie dla aktorów, koszty wynajmu sprzętu filmowego, zakup i wykonanie scenografii, kostiumów, rekwizytów, prawa do wybranych utworów muzycznych – szczególnie mowa tu o utworze „All that Jazz” z musicalu „Chicago” oraz ważną w projekcie choreografię.

Jakie nagrody czekają na wspierających? Organizatorzy mają szereg ciekawych pomysłów na prezenty zaprojektowane przez nich z edycji limitowanej, profesjonalną sesję fotograficzną wykonaną przez operatora, wizytę na planie, rolę trzecioplanową w filmie, czy nawet symboliczną pocztówkę z planu z naszymi podpisami.

Jeżeli również podoba Wam się ta inicjatywa i chcielibyście ją wesprzeć, to oczywiście będzie ku temu okazja, a z pewnością każda złotówka się przyda. Już wkrótce poinformujemy Was o starcie kampanii na Polak Potrafi.

Film stworzą:

Reżyser – Aleksandra Wysocka – autor festiwalowych krótkich form m.in. „5 minut” Oficjalna Selekcja Short Waves Festival, „Fraga” Zwycięzca Fisheye Festival

Operator – Olaf Tryzna – członek zespołu operatorskiego Arka Tomiaka „Polska Niepodległa – Historia w ożywionych Obrazach”, „Volta”, „Ultraviolet”

Produkcja – Monika Mazur pracująca od kilku lat przy takich produkcjach jak „Wataha”, „Druga Szansa” czy Teatr Telewizji, Katarzyna Staszczyk – „Malanowski i Partnerzy”, „Uwikłani”, „SOS. Ekipy w akcji”

Producent – Kamila Fidler od 2000 r. intensywnie działająca w polskim przemyśle filmowym w pionie reżyserskim- m.in. w „M jak Miłość”,”Druga Szansa”, ” Ranczo”, „Belfer”, „Sztuka Kochania”, „Prawo Agaty”

Choreografia – Joanna Teśla – wieku 18 lat dostała się do musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym. Tańczyła w spektaklach w Teatrze Buffo, Rampa i Komedia. Z zespołem tanecznym AFERA, który prowadziła w Domu Kultury Służew wielokrotnie zdobyła tytuł mistrza polski, mistrza i wicemistrza europy i świata federacji IFMD.

Obsada:

Iza Dąbrowska jako Matka

Obecnie możecie zobaczyć ją w tragedii Ondreja Spišáka „Historia Jakuba” w Teatrze Dramatycznym, na scenie Och – Teatru w „Udając ofiarę” w reżyserii Krystyny Jandy czy w bardziej komediowej odsłonie serialu TV – „Ucho Prezesa” .

Marie Napieralska jako Magda

Studiowała na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej na uniwersytecie Roosvelta w Chicago. Od 2007 roku pracuje w warszawskim teatrze Studio Buffo i jest nauczycielką śpiewu przy studiu artystycznym Metro!  Ostatnio występowała w musicalu „Chicago” na deskach krakowskiego teatru „Variete”

Edyta Bełza jako Diana

Młoda zdolna aktorka z dotychczasowym różnorodnym doświadczeniem – w produkcjach telewizyjnych takich jak „Na Sygnale”, „Ultraviolet”, „Ojciec Mateusz” po etiudy studenckie – nagrodzony wyróżnieniem w Konkursie Młodego Kina „Sierpień” Tomasza Ślesickiego, „Charon”, „Żółta Sukienka”, „Ostatnie wspólne wakacje” czy teledyski Johny Rockers, PSYCHOKINO dla Dawida Podsiadło

Krystyna Tkacz jako Pani Maria

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek serialowych. Występowała w kultowych seriach Stanisława Barei („Alternatywy 4”, „Zmiennicy”,), a także popularnych obecnie serialach (m.in. „Na dobre i na złe” ).

mecha1 Administrator