KsiążkiKsiążki nowości

Nowości Wydawnictwa Zysk

Już dziś swoją premierę będzie miało aż 8 książek Wydawnictwa Zysk i S-ka! Wśród nowości znajdziecie wspaniale i bogato wydaną „Błękitną kropkę” Carla Sagana, która opowiada o eksploracji Układu Słonecznego. Aaron Mahnke niczym Stephen Spielberg (i przyjaciele) stworzył w swojej książce „The world of Lore. Potworne istoty” coś na wzór „Strefy mroku”, tylko pogłębionej, poszerzonej i mocno zakorzenionej w historii. „Melodia Litny. Rozdroża cienistego szlaku” to wciągająca i brawurowa powieść fantasy, która ma szansę trafić do kanonu polskiej literatury fantastycznej. Mam też dla Was sensacyjne i szokujące wspomnienia agenta KGB – Jacka Barsky’ego. „Piołun na zapomnienie” to fascynująca lektura z pogranicza powieści historycznej i romansu. Na koniec pozostało nam jeszcze odczytanie na nowo przypowieści o biblijnym potopie, a także dwie pozycje dla dzieci, czyli „Bajarka opowiada. Zbiór baśni całego świata” oraz druga część nietypowego podręcznika do nauki gry na pianinie.

Carl Sagan – Błękitna kropka

Carl Sagan tylko „rzucił okiem” na wspaniałą tajemnicę Wszechświata i udostępnił ją Kosmosie milionom ludzi na całym świecie. W Błękitnej kropce, oszałamiającej kilkuset barwnymi ilustracjami kontynuacji tamtego bestsellera, słynny astronom kończy swoją rewolucyjną podróż przez przestrzeń i czas.
Aaron Mahnke – Lore. Potworne istoty

Fascynująca podróż po świecie pełnym przerażających monstrów z legend i… rzeczywistości. Mieszkają w cieniu – w głębi lasu, w mroku nocy, w ciemnych zakamarkach naszych umysłów. Mówią o nich legendy i przesądy, średniowieczne zabobony i bajania przekazywane z pokolenia na pokolenie: o wilkołakach i wendigo, poltergeistach i wampirach, goblinach i mściwych duchach.

 

 

Łukasz Jabłoński – Melodia Litny. Rozdroża cienistego szlaku

Wilczy kieł dla morderców, byczy róg dla gwałtowników, wężowy język dla stręczycieli – magiczne tatuaże piętnujące zbrodniarzy wszelkiej maści. Czy odważysz się poznać wyklętych? Wkraczającym na rozdroża cienistego szlaku nie dane jest rozkoszować się sielankową aurą czy towarzystwem śmiałków bez skazy. To przede wszystkim kręgi napiętnowanych morderców, rabowników czy nierządnic. Łgarstwa, spiski i walka o wpływy – oto codzienność Bastionu.

 

Jack Barsky, Cindy Coloma – W głębokiej konspiracji. Tajne życie i labirynt lojalności szpiega KGB w Ameryce

W głębokiej konspiracji ujawni tajemne życie człowieka bez ojczyzny, i opowie historię, której nikt się nie spodziewał. Niesamowite spojrzenie na zdumiewającą podróż agenta KGB w czasie zimnej wojny. To wspomnienia, przewodnik i dokument historyczny w jednym, doskonale opisujące paraliżujący charakter życia szpiega. – Joe Weisberg, były oficer CIA, pomysłodawca i producent wykonawczy serialu „Zawód: Amerykanin”

 

Anna Trojanowska – Piołun na zapomnienie

Rok 1895. Lea, młoda kobieta z prowincji, poślubia Józefa, statecznego aptekarza, i przenosi się do Warszawy. Swojego męża ledwie zna. Lea ufa, że postępując zgodnie z naukami swej ciotki, stworzy szczęśliwą rodzinę. Wkrótce przekonuje się, że wyniesione z domu umiejętności nie są przydatne, a jej znajomość leczniczych ziół to zdaniem Józefa przesądy. Wiele musi się wydarzyć, aby poznała siebie i zawalczyła o swoje miejsce w męskim świecie, jakim w owych czasach jest apteka. Niebezpieczna okazuje się również przeszłość, dawne sekrety męża, które Lea za wszelką cenę chce
poznać…

Irvin Finkel – Przed arką Noego

Od czasów wiktoriańskich wiedziano, że historia Noego, opisana w Księdze Rodzaju i stanowiąca główny motyw w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie, wywodzi się ze znacznie starszej opowieści pochodzącej ze starożytnego Babilonu. Ale przez wieki prawda pozostawała nieznana. W 2009 r. Irving Finkel, kurator Muzeum Brytyjskiego i światowy autorytet assyrologii, dokonał sensacyjnego odkrycia. Odczytał tekst spisany pismem klinowym na glinianej tabliczce jakieś 3600 lat temu. Okazało się, że 60 wersów zawiera nowe szczegóły mitu o potopie. To prawdopodobnie pierwszy starożytny dokument opisujący kształt arki oraz szczegółowe dane dotyczące budowy łodzi, w której babiloński Noe – Atrachasis, król miasta Szurupak, ratuje się z wezbranych wód.

Maria Niklewiczowa – Bajarka opowiada. Zbiór baśni całego świata

Książka pełna baśni wybranych spośród tradycji tysięcy krajów powstała dla tych, którzy chcą opowiadać, oraz dla tych, którzy zechcą baśni wysłuchać – i dorosłych, i dzieci. Znajdują się tu opowieści o różnym stopniu trudności, dzięki czemu można je dopasować do każdego słuchacza, są także niezwykle różnorodne. Opowiedziane przez Marię Niklewiczową i zilustrowane przez Marię Orłowską-Gabryś nieprawdopodobne historie zachęcają do baśniowych podróży po całym świecie.

 

Maria Strzykowska – Jak Zosia została pianistką, cz. II

„Jak Zosia Została pianistką cz. II”, to zbiór gam, pasaży, kadencji i kompozycji opracowanych przez muzyka i pedagoga Marię Strzykowską. Prócz metodycznie przemyślanych ćwiczeń wzbogacających naukę gry na fortepianie, znajdziesz tu również ulubione utwory dla dzieci i młodzieży oraz muzyczne ciekawostki.

 

 

 

 

mecha1 Administrator