filmnews film

Pacific Rim podbija box office. Czarna Pantera królem Marvela

Po raz pierwszy od kilku tygodni Czarna Pantera musiała uznać wyższość innego filmu w weekendowym amerykańskim box office. Palma pierwszeństwa przypadła teraz premierze – Pacific Rim:Rebelia, kontynuacji przeboju Guillermo del Toro. Blockbuster o gigantycznych stworach i potężnych robotach okazał się jednak klapą i jest mało prawdopodobne, aby w dalszym ciągu notował rekordowe zyski. 28 milionów dolarów na otwarcie to i tak bardzo pozytywny wynik.

Tymczasem Czarna Pantera zarobiła 16,7 mln dolarów, co daje łącznie ponad 630 milionów i wynosi film Cooglera na sam szczyt w zestawieniu najbardziej dochodowych produkcji Marvela.Jednocześnie jest to piąty najlepiej zarabiający film w historii amerykańskiej dystrybucji.

Trzecie miejsce przypadło chrześcijańskiej produkcji I Can Only Imagine, która drugi tydzień z rzędu notuje zaskakująco dobry wynik. 13,8 mln dolarów to suma blisko dwukrotnie przekraczająca budżet produkcji. Łącznie film zarobił już 38,3 miliona dolarów.

Kolejne miejsca w amerykańskim bo: 4. Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali – 10,6 mln $; 5. Tomb Raider – 10,4 mln $; 6. Pułapka czasu – 8 mln $; 7. Twój Simon -7,8 mln $; 8. Paweł, apostoł Chrystusa – 5 mln $; 9. Wieczór gier – 4,2 mln $; 10. W blasku nocy – 4.1 mln $.
mecha1 Administrator