filmnews filmzwiastuny

Zwiastun nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej

Kino Świat zaprezentowało pierwszy zwiastun oraz plakat najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej Twarz. A już jutro, 23 lutego, produkcja zostanie zaprezentowana w ramach konkursu głównego 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, gdzie powalczy o Złotego Niedźwiedzia.

Twarz to współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym. W roli głównej zobaczymy Mateusza Kościukiewicza („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”), któremu partnerować będą: Agnieszka Podsiadlik (nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” ) i debiutująca na dużym ekranie Małgorzata Gorol, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Shillera.

Za zdjęcia i montaż odpowiadają kolejno stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską – Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy („Wołyń”, „W imię…”, „Róża), kostiumy Katarzyny Lewińskiej („Body/Ciało”, „Córki Dancingu”, „Disco Polo”) i Julii Jarży („Body/Ciało”, „W imię…”, „33 sceny z życia”), zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego („Maria Skłodowska-Curie”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). W filmie wykorzystane zostaną utwory zespołu Metallica. „Twarz” pojawi się w polskich kinach 6 kwietnia.
Małgorzata Szumowska to jedna z najciekawszych polskich reżyserek, laureatka wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”). Trzykrotnie była nominowana do Europejskich Nagród Filmowych, otrzymała także Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”).

mecha1 Administrator