news serialserial

Historia science-fiction wg Jamesa Camerona na AMC

W maju na kanale AMC zadebiutuje kolejna odsłona „AMC Visionaries”, w której artyści o przełomowych dokonaniach przedstawiają nieopowiedzianą dotąd i niezwykle fascynującą historię swojego gatunku. Po komiksie przyjdzie czas na kino science-fiction, o którym opowie sam James Cameron.

Polska premiera serialu James Cameron: historia science fiction odbędzie się na kanale AMC w poniedziałek 7 maja o godz. 21:00. Każdy z sześciu odcinków dokumentalnej serii to godzinna autorska opowieść o gatunku, którego niekwestionowanym mistrzem jest zdobywca wielu nominacji i nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, scenarzysta, reżyser i producent, James Cameron.

Sześcioodcinkowa seria odkryje przed widzami wszystkie tajemnice gatunku. O swoich doświadczeniach opowiedzą m.in. Steven Spielberg, George Lucas, Ridley Scott, Christopher Nolan, Arnold Schwarzenegger, Will Smith, Sigourney Weaver i wielu innych.
Science fiction to jeden z najpopularniejszych gatunków w kulturze popularnej. W każdym z odcinków nowej serii odkryjemy jego korzenie, przyjrzymy się futurystycznym wizjom twórców i dowiemy się, co najbardziej ich fascynuje.

mecha1 Administrator