Dla DzieciHistoriaKsiążkirecenzja książka

Thiago de Moraes. Atlas Historii – recenzja

Atlas Historii Thiago de Moraes’a to niesamowity przewodnik po niezwykłych cywilizacjach, które kształtowały nasz świat współczesny. Album, który ukazał się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia, przeznaczony jest przede wszystkim dla młodszych odbiorców. Jego zadaniem jest nie tylko nauka ale i zabawa.

Atlas ten podzielony jest na rozdziały, z którego każdy przedstawia osobną kulturę. Wśród nich mamy między innymi Persję, Mezopotamię, Greków i Rzymian. Każdy rozdział składa się ze wstępu, mapy i krótkich opowiastek. Z całości zaś wyłania się obraz tego czym ludzkość zajmowała się przez cały czas swojego istnienia.

Autor stara się w sposób przyjemny, otwarty i często zabawny przekazać informację o dziejach najbardziej znanych nam współczesnym, ludów. Opowiada o ich początkach, osiągnięciach i o tym jak przyczyniły się do tego,że nasz współczesny świat wygląda tak jak wygląda.

Poznajemy najważniejsze postaci każdej cywilizacji. Krótki opis sprawia, że wiemy kim byli i czego dobrego lub złego dokonali. Nie brakuje także informacji o najważniejszych wydarzeniach, miejscach i datach. Wszystko to zaś opowiedziane jest z ogromną pasją, która na pewno przełoży się pozytywnie na odbiór przez najmłodszych czytelników.

Atlas Historii to swojego rodzaju przewodnik, który zabierze czytelników – tych najmłodszych ale nie tylko – w niesamowitą podróż w czasie. Pozwala poznać świat jaki tworzyli ludzie na przestrzeni dziesiątek tysięcy lat. Świetne połączenie nauki i zabawy, które na pewno pozwoli zaszczepić nie jednemu dziecku bakcyla historii.


 za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.