grahot

Thorgal. Gra Planszowa – start kampanii crowdfundingowej

Kampania planszowego Thorgala rusza już wkrótce!

Wydawnictwo Portal Games z radością ogłasza datę rozpoczęcia kampanii crowdfundingowej Thorgala: Gry Planszowej. Projekt w serwisie gamefound.com rusza już 11 kwietnia!

O grze
Thorgal: Gra Planszowa to kooperacyjna, narracyjna gra przygodowa dla 1-4 graczy zaprojektowana przez Joannę Kijankę, Jana Maurycego i Rafała Szymę. Gracze wcielają się w role Thorgala, jego żony Aaricii, syna Jolana oraz niebezpiecznej wojowniczki Kriss, by wyruszyć wspólnie na przygody w świecie znanym z kultowej serii komiksów.
Gra składa się z 7 samodzielnych scenariuszy. Rozegranie każdego scenariusza zajmuje 90-120 minut. Scenariusze mogą być rozgrywane wielokrotnie w różnych konfiguracjach.
Ilustrację okładkową do gry sporządził Frédéric Vignaux, aktualny ilustrator serii komiksów. Gra zawiera zarówno oryginalne kadry z komiksów autorstwa mistrza Grzegorza Rosińskiego, jak i głęboko nimi inspirowane ilustracje sporządzone specjalnie na jej potrzeby.

Thorgal: Gra Planszowa to:
Przygody napędzane opowieściami wyzwanie dla całej drużyny graczy 7 samodzielnych scenariuszy
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 2h
Wiek: 14+

Ostatnie dni przed kampanią
Podczas startu kampanii 11 kwietnia Portal Games udostępni mod Table Top Simulator dla jednego z dostępnych scenariuszy w grze. Da to graczom szansę na przetestowanie gry i poznanie jej specyfiki przed decyzją o zakupie. Table Top Simulator to narzędzie do rozgrywek w cyfrowe wersje gier planszowych.
Ponadto, na początku kampanii zostanie opublikowana nowa wersja instrukcji (po angielsku). Ta zaktualizowana wersja uwzględnia opinie i propozycje poprawek fanów zebrane po publikacji wersji szkicowej.
Zainteresowani, którzy odwiedzą stronę kampanii przed jej startem i ją zasubskrybują (klikając przycisk Follow), w przypadku zakupu gry otrzymają specjalny dodatek Sojusznicy z 8 dodatkowymi bohaterami do gry.

O Portal Games
Portal Games Sp. z o.o. to polskie wydawnictwo gier planszowych, które ma na swoim koncie wiele uznanych na całym świecie gier m.in. Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie, Osadnicy: Narodziny Imperium, Królestwa Północy, Stronghold, czy Neuroshima Hex. Firma została założona w 1999 roku, początkowo jako wydawnictwo gier RPG, a od 2007 roku również producent gier planszowych, który w kolejnych latach stał się jednym z najważniejszych wydawnictw w Europie.
Zespół projektantów gier kierowany przez Ignacego Trzewiczka, zdobył już ponad 100 branżowych nagród i nominacji, m.in. niemieckiego Kennerspiel des Jahres, amerykańskiego Golden Geek, francuskiego As d’Or, International Gamers Award, The Dice Tower Award, nagrody Game of the Year na całym świecie oraz szereg nagród krajowych. Portal Games stawia sobie za cel tworzenie gier o najwyższej jakości, które pozostawiają niezapomniane wrażenia na długo po rozrywce.

O Thorgalu
Thorgal to francusko-belgijska seria przygodowych komiksów fantasy autorstwa belgijskiego scenarzysty Jeana Van Hamme’a i polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego. Zawiera elementy mitologii nordyckiej, legendy o Atlantydzie, a także science fiction i horroru.
Komiks po raz pierwszy pojawił się w formie serii w magazynie Tintin w 1977 roku, wraz z historią „Zdradzona czarodziejka”. Pierwotnie był to samodzielny 30-stronicowy projekt, ale jego duży sukces zachęcił autorów do przekształcenia go w dłuższą serię.
Thorgal jest uznanym przez krytyków i jednym z najpopularniejszych komiksów francuskojęzycznych, z ponad 11 milionami wydrukowanymi albumami na koncie. To najpopularniejsza seria wydawana przez Le Lombard. D. Aviva Rothschild w swojej książce z 1995 r. Powieści graficzne: przewodnik bibliograficzny po komiksach o długości książki pochwalił serię, stwierdzając, że jest „lepsza niż amerykańskie komiksy o magii i mieczach” zarówno pod względem sztuki, jak i opowieści. Komentując tom Łucznicy, Rothschild opisał go jako „jeden z najwspanialszych dzieł heroic fantasy, jakie kiedykolwiek widziałem”.

Redakcja Administrator