filmrecenzja filmu

Nie Czas Umierać – recenzja wydania DVD

Nie Czas Umierać to chyba najbardziej wyczekiwany film o przygodach Jamesa Bonda z udziałem Daniela Craiga. Na to emocjonujące sensacyjne kino fani musieli długo czekać. Pandemia sprawiła, że kinowa premiera przeskoczyła o rok. Film jednak nie zawiódł oczekiwań, prezentując naprawdę wyborne kino, będące zarazem pożegnaniem z odtwórcą głównej roli.

Dwudziesty piaty film o przygodach agenta Jej Królewskiej Mości trafia do szerokiej płytowej dystrybucji za sprawą dystrybutora Galapagos. Historia rozpoczyna się niedługo po wydarzeniach z poprzedniej części. W poczuciu zdrady Bond odchodzi na emeryturę. Kilka lat udaje mu się cieszyć błogim szczęściem. Spokojna starość nie jest mu jednak pisana. Jego przeszłość kolejny raz się o niego upomina.

Spectre nadal czyha na jego życie. Jest jednak ktoś kto czyha na życie wszystkich członków organizacji Widmo. Tu właśnie zaczyna się główna oś fabularna Nie Czas Umierać, która sprawi, że przeszłość powróci jak żywa z zza grobu i jeszcze raz upomni się o swoje.

Film Fukunagi, jest przepełniony charakterystycznymi dla serii filmów o Bondzie elementami. Są tu brawurowe pościgi, emocjonujące strzelaniny, spektakularne wybuchy, szybkie samochody i piękne kobiety. Jest tu również mnóstwo emocji i uczuć, które determinują postępowanie Bonda.

Wydanie DVD zawiera liczącą 157-minutową wersję filmu dostępną z polskim lektorem i dźwiękiem Dolby Digital 5.1 oraz oryginalną wersję dźwiękową z polskimi napisami. Niestety wydanie DVD nie zawiera żadnych dodatków, gdyż pojemność dysku całkowicie wykorzystana jest dla jak najlepszej jakości obrazu. Więcej, bo ponad godzina interesujących bonusów, dostępne jest w kolekcjonerski dwupłytowym wydaniu Blu-ray i płycie 4K Ultra HD Blu-ray.

Nie Czas Umierać może i nie jest filmem doskonałym, ale przyzwoitym zwieńczeniem całego cyklu. Poetyckość wybrzmiewa niemal w każdej scenie, a wybuchy, strzelaniny i pościgi połączone z mocną emocjonalną warstwą, ukazują prawdziwego bohatera z krwi i kości i serwują czystą rozrywkę na wysokim poziomie z mocnym, a zarazem smutnym finałem, który nami wstrząśnie, ale nas nie zmiesza. Pozycja obowiązkowa w domowej biblioteczce.

Nie Czas Umierać
Reżyseria i scenariusz: Cary Joji Fukunaga, Neal Purvis, Robert Wade, Cary Joji Fukunaga, Phoebe Waller-Bridge
Obsada: Simu Liu, Tony Chiu-Wai Leung, Awkwafina, Ben Kingsley, Meng’er Zhang, Michelle Yeoh,Florian Munteanu, Fala Chen i inniDaniel Craig, Léa Seydoux, Rami Malek, Lashana Lynch, Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Naomie Harris, Rory Kinnear, Jeffrey Wright, Billy Magnussen, Christoph Waltz, David Dencik, Ana de Armas, Dali Benssalah i inni
Rok produkcji: 2021
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 157 min.
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: polski DD 5.1, angielski, węgierski
Napisy: polskie, chorwackie, rumuńskie, słoweńskie, węgierskie, angielskie dla niesłyszących
Licencja: film do sprzedaży detalicznej z licencją do wypożyczania.

Za materiał do recenzji dziękujemy dystrybutorowi Galapagos.

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.