Premiery i zapowiedzi Insignis

Wydawnictwo Insignis prezentuje kolejne literackie nowości. 27 października ukaże się książka Nigelli Lawson „Zrób, zjedz, powtórz”, z kolei 10 listopada wydawca zaprezentuje głośną książkę „Jak zmieniać”

ZRÓB, ZJEDZ, POWTÓRZ

Nigella Lawson powraca! Po trzech latach przerwy nowa książka – „Zrób, zjedz, powtórz“ wkrótce w księgarniach

 „Zrób, zjedz, powtórz” to wyborny zbiór ponad 150 przepisów poprzeplatanych opowieściami o jedzeniu. W tej książce potrawom z wykorzystaniem jej ulubionych składników poznajemy kuchenny rytm i rytuały autorki. Rozdziały „A jak anchois” (hołd na cześć „morskiego bekonu”), „Rabarbar”, „Czuła apologia brązowego jedzenia”, obszerna część poświęcona rodzinnym obiadom oraz inspirujące pomysły na wegańskie uczty, kolacje solo i świąteczne rarytasy – to zapowiedź tylko niektórych z serwowanych tu przez Nigellę pyszności.

„Moje przepisy rodzą się blisko życia, w moim domu”

Gotowanie nie jest czymś, co można odbębnić, i basta. To lejtmotyw całego naszego życia, obejmujący wspomnienia, pragnienia, pokarm fizyczny i duchowy. Gotowanie nie może być celem samym w sobie. Do ulubionych potraw wracamy nie tylko dlatego, że mają dla nas szczególne znaczenie – znajome dania po prostu bez trudu wychodzą nam spod ręki. W życiu nie brakuje wyzwań (co samo w sobie oczywiście bywa pozytywne) i chociaż coraz częściej czujemy presję, żeby stanąć na wysokości zadania i przyrządzić coś nowego, skomplikowanego i egzotycznego (znów: to niekoniecznie takie złe), potrawa staje się „nasza” dopiero wtedy, kiedy na stałe trafi do domowego repertuaru, czyli na listę dań, do których wracamy.

„Zrób, zjedz, powtórz” – według tych, którzy nie cierpią stać przy garach, sekwencja ta zapewne doskonale oddaje istotę syzyfowych trudów gotowania. Dla tych, którzy tak jak Nigella w kuchennym rytmie odnajdują strukturę, głębsze znaczenie i istotę egzystencji, stanowi ona wyzwalającą prawdę.

W bogatym menu Nigelli znalazły się cudowne potrawy na wszelkie gusta i cztery pory roku: dip cebulowo-bakłażanowy, dynia z sosem buraczanym, colcannon z palonym masłem, spaghetti z boćwiną, chili i anchois, kurczak w kremowym sosie czosnkowym, policzki wołowe z kasztanami i porto, makaron z giczą jagnięcą w wonnym bulionie. Na łasuchów czekają biszkopty z kremem i rabarbarem, czekoladowe ciasto z masłem orzechowym, ciasto z puddingu ryżowego i crumble wiśniowo-migdałowe. Smacznego!


JAK ZMIENIAĆ

Pragniesz trwałej zmiany na lepsze? Sięgnij po tę książkę. „Jak zmieniać” już w Polsce

„Jak zmieniać” to tytuł głośnej książki Katy Milkman, która w przekładzie Alki Konieczki ukazuje się w Polsce nakładem wydawnictwa Insignis. O treści książki więcej mówi jej podtytuł, który brzmi: „Jak stąd, gdzie jesteś, dostać się tam, gdzie chcesz się znaleźć, czyli co nauka mówi o zmianach” – i chyba trudno o lepsze podsumowanie tematyki tej pozycji.

Dr Katy Milkman – wykładowczyni w Wharton School na Uniwersytecie w Pensylwanii – swoją karierę naukową poświęciła badaniu zmian behawioralnych. Wyniki jej prac naukowych znalazły zastosowanie praktyczne i uznanie takich instytucji i firm jak Google, Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, amerykański oddział Czerwonego Krzyża, Walmart i wiele innych – to dla nich dr Milkman pracowała w charakterze doradczyni odpowiedzialnej za inicjowanie pozytywnych zmian. Teraz dzieli się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami, pokazując im, w jaki sposób skutecznie wprowadzać zmiany na lepsze – zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. To jednak nie wszystko! W książce przeczytamy również o metodach wywoływania takich zmian, jak zwiększanie frekwencji wyborczej, zachęcanie pracowników do szczepień, do odkładania na emeryturę, a także jak być dobrym mentorem dla swoich podwładnych czy studentów – czyli jak pomagać im się rozwijać.

Nie bez powodu książka „Jak zmieniać” zebrała mnóstwo entuzjastycznych recenzji – z jednej strony jest bowiem znakomitym źródłem bezcennych w wywoływaniu i utrwalaniu zmian wskazówek, a z drugiej – zbiorem przystępnie opisanych faktów, sytuacji, ciekawostek i casusów, ciekawych nie tylko dla fanów eksperymentów behawioralnych, ale dla każdego, kogo fascynują nieoczywiste meandry działania ludzkiej – w tym jego własnej – psychiki.

„Jak zmieniać” to świetna książka, która pomoże czytelnikowi zacząć, zmienić i wytrwać.

 

Redakcja Administrator