Mare z Easttown – recenzja wydania DVD

Mare z Easttown to oryginalny serial HBO, który niedawno trafił do dystrybucji DVD za sprawą Galapagos Films. Bohaterką jest tytułowa Mare, małomiasteczkowa pani detektyw, w którą wciela się rewelacyjna Kate Winslet. Zastajemy ją w trudnym momencie jej służbowego jak i prywatnego życia. Nie dość, że nad jej karierą krąży widmo nieodnalezionej zaginionej nastolatki, to musi zająć się sprawą śmierci kolejnej.

Oczy całego miasteczka zwrócone są na jej działania, a jak by tego było mało jej były mąż z nową narzeczoną zamieszkał tuż obok niej, a żona jej zmarłego syna chce odzyskać swoje dziecko, którym teraz opiekuję się Mare. Tymczasem do pomocy w śledztwie skierowany zostaje młody detektyw z policji stanowej. Mimo że presja społeczeństwa jest coraz większa, Mare nadal nie może dokonać przełomu w śledztwie, a każdy kolejny dzień odsuwa ją tylko od znalezienia zabójcy.

Mare z Easttown to niesamowita, a jednocześnie oszczędna historia małomiasteczkowego społeczeństwa, w którym każdy o każdym wie wszystko. Nic więc dziwnego, że sprawcą może być tu każdy. Od zazdrosnej dziewczyny byłego chłopaka, poprzez tajemniczego kochanka aż do samego ojca jej małego dziecka. Każda z tych potencjalnych poszlak może doprowadzić do finału. Niestety najprostsza droga nie zawsze jest odpowiednia.

Wydanie DVD Mare z Easttown zawiera siedem odcinków serialu. Łącznie mamy tu ponad czterysta minut serialu z polskim lektorem z dźwiękiem 2.0, ewentualnie z polskimi napisami w oryginalnej wersji językowej. Poza tym wydanie to zawiera kilka ciekawych dodatków w postaci zdjęć z planu produkcyjnego, kilku ciekawych informacji o mieście Easttown i przybliżenie postaci samej Mare. Na zakończenie dostajemy ciekawy dokument o realizacji serialu.

Mare z Easttown to spokojny i momentami bardzo powolny, ale paradoksalnie trzymający w napięciu serial, w którym wszystko może się wydarzyć. Łączy on w sobie dobrze poprowadzoną intrygę kryminalną i mnóstwo wątków obyczajowych, które charakteryzują małomiasteczkowe społeczności. Świetnie rozpisana i zagrana postać Mare daje mnóstwo satysfakcji z oglądania, a jej stanowczość i dążenie do celu wbrew wszystkiemu i wszystkim jest również mocną stroną tej produkcji, która potrafi wciągnąć bez reszty.

Mare z Easttown
Reżyseria: Craig Zobel
Scenariusz: Brad Ingelsby
Obsada: Kate Winslet, Julianne Nicholson, Jean Smart, Angourie Rice, Guy Pearce, Evan Peters i inni
Rok produkcji: 2021
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 404 min (siedem odcinków).
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: angielski DD 5.1, angielski, polski 2.0, niemiecki 5.1, francuski 5.
Napisy: polskie, szwedzkie, duńskie, holenderskie, fińskie, norweskie, francuskie
Licencja: film do sprzedaży detalicznej z licencją do wypożyczania

Za materiał do recenzji dziękujemy dystrybutorowi Galapagos.

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.